кој започнува обложување во покер

каде е најблиската казино да avon парк флорида

Невада казина се нареди да се затвори за да помогне да се спречи ширењето на COVID-19 Март.Шест месеци подоцна, повеќето, но не сите се повторно.Тоа е уште е нејасно кога туризам, Лас Вегас' финансиски lifeblood, ќе се опорави.Цезар Entertainment Inc.има хипотека на новосклучените Цезар Форум конвенција центар и внесени во четири-годишен договор да позајмуваат $400 милиони денари од нејзините поврзани за недвижен имот инвестиции доверба, Vici Својства Inc.На покер соба во внатрешноста на Бис ќе отвори Септември кој започнува обложување во покер. 30 на пладне, на компанијата, рече во петокот кој започнува обложување texas holdem.

"Нашиот тим е во потрага напред за доставување на истата исклучителни покер искуство Дин отсекогаш бил познат за безбедно и пријатно опкружување за сите," Рајан Beauregard, извршен директор на покер операции на Дин Лас Вегас, се вели во соопштението.Во согласност со државните мандатите и на компанијата здравствени и безбедносни протоколи, има помалку масите во собата за да се обезбеди просторно дистанцирање.Осум играчи ќе им биде дозволено по маса на максимум и ќе бидат одделени со plexiglass dividers.Играчи, исто така ќе се бара да носат соодветна лице покривки за време на игра.На покер соба ќе биде отворена 24-7, и дневни турнири се поставени за да се вратите "многу бргу", според Дин Установи' веб-сајт. кој започнува обложување во texas holdem.