казино heist губење на време

отварање на казиното gran via мадрид

Моб Музеј е додавање на две гроздобер слот машини на својата збирка и е закажан две-дел презентација за законските коцкање во Невада како дел од својата Март програмирање.Новиот слот машини, наречен figural слот машини, се дизајнирани за да личат на човековите каубои. Figural машини може да се види во Лас Вегас и Рено казина во текот на '50-тите и 60-тите, според музејот, и други такви машини понесе дизајн на Мајчин Американците, коктел келнерки, рудари, гангстери и други ликови.Машини ќе биде во постојана поставка во Отворен Град изложба на музејот вториот кат со почеток на 1 Март казино heist губење на време. Тие потоа може да се види за време на редовните музеј часа секој ден од 10.м.8 стр.м.Музејот, исто така, има закажани две-дел презентација, "Ширум Отворени: 90 Години на Правни Коцкање во Невада" во врска со државата, индустријата за игри е 90 годишнина, во Март. "Еден дел: како да Станете Америка Игралиште, 1931-1960" ќе биде Март 11, и ќе функција UNLV вонреден историја професор Мајкл Зелена и Џеф Schumacher, музејот потпретседател на изложби и програми, истражување на пораст на Невада игри од легализација во 1931 година преку Моб-контролирана од '50-тите години казино heist отстранување на отпадот пристапна точка. "Дел втор дел: да Стане Глобален Дестинација, 1961-2021" е распоред за Март 25 отварање на казиното ca noghera.

Тоа ќе функција игри експерт Дејвид Е. Шварц, доцент и вонреден заменик-ректор за факултетот работи на UNLV, и Алан Feldman, почитувани колеги во одговорни игри за UNLV Меѓународна Игри Институт, испитување на еволуцијата на Невада игри од тематските установи од '60-тите години преку '90-тите години megaresort ера.Двете сесии ќе биде од 7 до 8:30 стр.м.во внатрешноста на Историски Судницата на музејот вториот кат.Тие, исто така, ќе биде livestreamed за слободни, и резервации се бара да присуствуваат.За повеќе информации или да се регистрирате, посетете ја https://themobmuseum.org/events. отварање на казиното gran via мадрид.