блек џек покривот цемент коментарите

западна вирџинија казино отварање на врати

"Не ми се допаѓа многу врева." "Многу пати, казина не го исполни она што го ветувам," додаде локалните Луис Муса.Минатиот месец, Св блек џек покривот цемент коментарите.
P2E започна иницијатива наречена "Northshore Разговори." Заедно со веб-сајт и Facebook група, Northshore одржа два заедница информативни сесии на Слепи Тигар во Slidell оваа недела.Ресторанот е во непосредна близина на испразнетото земјата каде P2E се надева дека ќе успее да изгради своја квартал од една милијарда долари одморалиште казино.Присутните беа обезбедени светлина освежување и слободни koozies и побара да им обезбеди на своите мисли на она што на развој треба да се вклучуваат.Предлог кутија именување на имотот, беше помина низ блек џек покривот цемент сдс. "Нашата целиот процес, како компанија е да бидете сигурни дека тоа одговара на овој заедница", објасни P2E Претседателот Џонатан Swain.Ул блек џек покривот цемент температура. Tammany гласачи отфрли казино референдум во 1996 година, како и 62 проценти од локалното население да рече не за прашањето.Но, една четвртина од еден век подоцна, ставовите кон коцкање се менуваат.Минатиот ноември, гласачите во сите 64 Луизијана парохии одобрени дозволувајќи им на спортско обложување во своите окрузи.Во Св западна вирџинија казино отварање на врати. Џон Бел Едвардс (D) — ќе им овозможи на игри референдум да се оди пред парохија гласачи следниот месец ноември западна вирџинија казино старосната граница. Tammany Парохија ќе треба прво да помине на локалните гласање на референдум за да се овозможи комерцијални коцкање во регионот.Оваа недела, P2E почна својата кампања за да се здобијат со жителите' support запад долина одморалиште и казино glendale а до ш.