постои казино во сиетл

ibps po испит слот времето

"Никогаш не се разговара со човек кој купува мастило од барел." Погорниот цитат потекнува од 18 век, и тоа е за сомнителни логиката на добивање во вика натпревар со некој кој поседува многу големи soapbox (во тие денови, печатење; во модерните времиња, дигитален медиум).Значи, без понатамошно одложување, ајде да се тркалаат на барел и имаат барел на забава, ќе можеме?Неколку дена назад, објавивме статија за вести случува околу индустрија форуми за кражба на BetUS база на податоци од страна на поранешни вработени кои користат рече база на податоци како отскочна да започне нов сајт наречен Northbet.com.Тие умно со намера да го задржи овој проект 'низок профил", но како форум теми шоу, ова е како голем дел од некоја катастрофа како на одмор од нивните "добро обмислен' планови.Сигурно е доволно, играчите добиваат несакани mailouts и ладно повици од Northbet — и оттогаш ние отиде јавноста со оваа приказна, ние сме биле примање на несакани навреди од анонимни постери, што сугерира ние погоди нешто на нерв (во медиумите parlance, тоа значи дека ние сме во право, но ако ние сме во ред, сите сме ушите за доказите за да можеме да ја објавите на јавните меа culpa).Ние би се очекува да биде во можност да се фокусираат на оваа дискусија по прашањето за украдени база на податоци, но анонимен постери се чини дека намерата на менувањето на фокусот далеку од Northbet и кон Bodog.Овој тип на "пука гласник е шеф' претходната компанија" тактика е класичен ad hominem напад, кој се обидува да ги пренасочи вниманието од проблемот со одење по карактерот на една личност или организација.Како и за тоа зошто тие го одбрале Bodog како и нивните оружје за масовно одвраќање, добро, имаме теорија.Нашите оригинални член направи забелешка на фактот дека BetUS посакувана многу Bodog staffer (во надеж дека овие луѓе можат да знаете локацијата на тајната формула на Bodog магија), но Калвин Ayre и други кои работеа во Bodog пред тоа беше продаден на Alwyn Морис се adamant дека BetUS никогаш не успеа да ги намамат далеку ништо, но многу ниско ниво Bodog вработените кои веќе се нека оди за извршување прашања или нешто слично постои казино во сиетл. BetUS постигне овој или со значително overpaying, или, во некои случаи, само вработување момци доста погледот невидена како додека тие имаа таа магија Bodog збор на нивната биографија.Ние се сомневаат дека момците кои poached на BetUS база на податоци може да се некои од овие ниско-виси овошје.Ако тие, всушност, беа смета expendable од Bodog, ова ќе одам на долг пат кон објаснување (а) нивната одбивност кон Bodog, и (б) нивното спектакуларно misinformed поими на она што се случува зад ѕидовите на Bodog Соединение ibps po prelims испит временски слотови.
(Повеќе за ова во моментот.) Јасно, овие помлад кадар никогаш не би имале пристап до сали на моќ во Bodog организација, и само како јасно, тие не се квалификувани да се разберат комплексни прашања бара да биде глобален центар во оваа индустрија кого сите ние го сакаме.Сепак, вистинската иронија во оваа (ако оваа теорија го носи сама да биде вистина) е тоа што во нивните брзаат да ја плати секоја цена за Bodog магична формула, BetUS имаат слета себеси во една многу непријатна и болна ситуација.Јас бев писател кој прв скрши оваа приказна овде на CalvinAyre.com и сега јас се види реакцијата има алиу, имам намера да го покрие ова до најголем можен степен.Секој кој има било какви информации во врска со оваа приказна — вклучувајќи го и името на Bodog castaway што стана толку незадоволна сега дека неговата pilfering начини биле изложени — треба да се испрати до мене со кликнување на Достават Ударни Вести на копчето наоѓа десно на овој член.Ох, да.. ibps po испит времето слотови. за Bodog Соединение.. ibps po испит слот времето. За евиденција, Комплексот е, секако, пространа, но да веруваме (како еден анонимен постер побарувања) дека тоа е доволно голем за да "работи на сите на [Bodog е] wagering, linemaking и e-commerce" е чист фатален.Сепак, можноста дека Northbet е спроведување на операции надвор од бања кабина надолу кон Del Rey може да го објасни нивното комично смисла на обем.О, и да се внимава на вашиот Del Rey 'секретари', момци... Ние знаеме за фактот дека некои од нив работат за други sportsbooks во ЦР.Пеколот, тие 'работа' за доста секој во костарика.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.