на атлантис онлајн казино без депозит

harrington raceway казино спортско обложување

Ли Дејви зборува за Кате Сала за неа социјалните медиуми престрелки, добри и лоши аспекти на преземање на contrarian приказ, и многу повеќе.Јас не знам што да се направи на Кате Сала.Од една страна, Кате е добро за покер, мешајќи работите во неа filterless начин.Но, понекогаш, се прашувам, ако таа беше имаат fondle зад велосипед фрла во текот на лекција на изборот на вашите битки на атлантис онлајн казино без депозит. *Да ја преземете оваа аудио, десен клик и save link as* јас сум голем верник во романса на contrarian видите.Но не на сметка на мојата работа и моето здравје.Борбата да се слушне може да ја осиромашуваат енергија како член на X-Men дизајниран да ја осиромашуваат енергија.Па, кој е Кате Сала?Јас не знам.Но јас сакав да дознаете.Јас врежан слика на Кате од социјалните медиуми и сакав да знам како е далеку од bullseye мојот стрели ќе летаат?По еден час со неа, јас сум уште отпуштање; уште се водат за исчезнати.Кате ми кажаа дека имало многу малку меѓу реалниот Кате Сала и оној што го гледате на социјалните медиуми.Јас не сум толку сигурен дека е во право.Јас ја остави со чувство дека само неколку луѓе некогаш се за да го видите вистинското Кате Сала, а јас не бев еден од нив.Она што следува е исечени верзија на интервјуто, и јас ви препорачуваме да слуша на аудио или се види на видео за да се добие целосно искуство.Кате е носење на Пинк Флојд, т-маица, и јас побара од неа, ако таа се сеќава прв пат слушна На Темната Страна на Месечината? "Првиот пат кога го слушав тоа беше пред неколку години кога јас бев на киселина." Дали сте лоши tripper или добар tripper? "Мислам дека сум во добра tripper.Имам неколку лоши патувања во мое време, но јас дознаам како да се излезе на нив, претпоставувам." Зошто си зема киселина? "Мислам дека киселина, повеќе од било која друга дрога, е добра алатка за мене во животот.Тоа им овозможува на мене да преземе чекор назад и да се анализира она што моите приоритети се.Мислам дека тоа беше инструментална во мене оставајќи мојата работа како правник и навлегува во покер." Она што други искуства дали сте имале преземање киселина? "Колку што јас се ставија приоритет пари и работи кои што уживаат во последните неколку години, и во голем дел, овие промени се резултат на преземање на киселина." Какви се вашите мисли, на пари? "Моите мисли се користи за да се да се направи колку пари како би можел да и го дознаам подоцна, која е заеднички начин на размислување за многу Американци во нивните 20-ти и на 30 години, како и голем број на адвокати особено." Она што беше голема промена за вас со вашите пари начин на размислување? "Јас само што немам што многу да се фокусираме на акумулира богатство за себе.Јас сепак мислам дека прави многу пари е добро, така што можам да направам работи со него, пред се во однос на давање далеку.Но, јас не мислам дека се прави еден куп пари нема да ме направи посреќен." Знам дека се ефективни altruista, е планот за да заработи пари колку што може, така што може да даде повеќе од тоа далеку? "Има многу од вредност во тој пристап, а тоа е како јас приказ на покер.Јас не сум најголемиот purist кога станува збор за начин на размислување, бидејќи ако јас, јас би останале како адвокат.Но, решив да се даде приоритет лична среќа, па јас не сум принудуваат себеси да имаат правна работа.Но, колку што јас сум во покер јас секогаш ќе мислат дека тоа е добра идеја да се акумулираат многу богатство, па јас може да го даде далеку." Ако сте имале стане ефикасен altruista кога сте биле адвокат, дали мислите дека ќе има остана да работи во правната професија? "Веројатно, затоа што јас би се чувствувале виновни оставајќи работа каде што бев заработуваат многу пари.Фактот дека јас не сум подготвен да се врати на тоа сега го прави да се чувствувам малку посран, но јас навистина не сакам да го направи тоа.Јас се обидувам да правам добро, но не до степен до кој тоа не е некоја голема лична жртва искрено." Зошто играат покер професионално? "Јас влегов во покер вид на како хоби, кога бев работат со полно работно време како адвокат.Ние се вративме во живо на парични игри во мојата област, за прв пат кога Мериленд legalised коцкање и јас гледа покер како начин да заработуваат за живот и да се направи нешто што јас уживав за неколку години додека го сфатиле она што сакав да го направите следното и дека уште е мојата цел.Јас сум ужива да се игра, и јас сум подобрување брзо, па сакам да се задржи ставање време во неа, но јас не гледам покер да биде мојот повик во животот." Каков е вашиот став за значењето и намера? "Јас дефинитивно сум во логорот на не верувајќи дека нема смисла или цел живот да мора.Мислам дека кога јас се слета на генерирање значење за мене е да се обиде и да се направи нешто за да го направи светот малку подобро, и тоа не е бидејќи не е крај указ од некои морални овластувања, но бидејќи тоа се чини разумно да ме направи мене богатите и како среќен што е можно." Како не ќе се развие 'услуга' начин на размислување? "Имав многу врски со ефективни алтруизмот движење пред јас transitioned на покер.Мојот поранешен сопруг влегов во неа, и на крајот стана ко-раководител на Центарот на Ефективни Алтруизмот во Оксфорд, и голем број на пријатели и односи имав надвор од покер исто така беа вклучени во тоа на атлантис онлајн казино бонус кодови.

"Кога влегов во покер сфатив имаше една цела заедница на луѓе кои се заинтересирани во тоа, особено луѓето кои се формирани и се вклучени во РЕГ." Како има луѓе кои висат со изменет од тоа да биде адвокат и сега покер играч? "Покер е добро за мене во однос на задоволување луѓе што имаат многу заеднички со.За поголемиот дел од мојот живот, јас чувствувал како outcast особено кога јас бев адвокат.Луѓе јас се оствари преку покер се некои од weirdest и интересни луѓе што некогаш сум познат." Дефинирајте 'weirdest' и 'интересна'? "Чудно е мерка за степенот луѓето имаат тенденција да се отстапува далеку од нормалното однесување во општеството.Интересно е да се направи со луѓе ангажманот со светот и нивната љубопитност на светот." Она што не го чувствуваш тоа како знае, вие сте само за да ги споделите вашите contrarian приказ со светот и тоа може да започне WWIII? "Тоа не се чувствуваат добро.Мислам дека луѓето гледаат на мене како некој кој сака да почнете да се бори и да уживаат во борбите што јас не, но јас не многу, бидејќи јас не може да го запре себе.Јас не го видите тоа како добра работа.Јас се чувствувам многу вознемиреност кога јас сум се борат на Твитер, но јас се обидувам да го кажам она што јас мислам дека е точно, го направи она што мислам дека е во право и да се справи со последиците." Кога читам вашите мисли на Твитер колку што е Кате Сала лицето и Кате Сала на брендот? "Таму не е многу бренд таму.Ми се допаѓа да има толку мал простор што е можно меѓу моите јавни идентитет и кој сум јас.Причината што е важно е што помина една деценија како закон студент и правник се обидува да се скрие многу аспекти на мојата личност, и она што беше важно за мене и јас не сум подготвен да го правам тоа повеќе.Ако бев загрижен за 'бренд', јас би се прави работите многу поинаку од Твитер...мојот бренд нема да биде добро." Вашиот зголеми на истакнато место, техничка можност, освен, има многу да се направи со вашата социјалните медиуми присуство.Дали тоа се вози вашето однесување? "Мислам дека јас сум свесен за тоа.Навлегува во многу борби е погодна за луѓето да знаат кој сум и што сум, но тоа не е целта на рудникот.Се расправаат со луѓе и со моето мислење во врска со контроверзни теми, да биде во можност да се зборува за тоа, и мора луѓето да слушаат за мене е цел на рудникот.Но тоа не е како јас сум добивање спонзорства над мојата борби на Интернет.Тоа може да биде погодна за мојот бренд во некој начин, но, всушност, не во насока на изработка на живеење.Па така постојат начини што може да пристапат во овој поинаку кои би можеле да бидат лично корисно за мене." Дали се чувствувате уморни и ако е така, она што ви се случува да се направи во врска со тоа? "Јас сум уморен од него.Сакам да избришете мојот Твитер профил секојдневно.Но јас се обидувам да се потсетиме себеси дека постојат работи што се грижат за во светот и имам добра платформа каде што може да се зборува за тоа, и не сакам да се фрли дека далеку премногу лесно.Но сите се расправаат на Твитер не ме направи една посреќна личност, и јас би било подобро без него." Го прави тоа, исто така, влијае на вашата игра негативно? "Јас не се направи навика да не се на Твитер кога сум игра која е неопходна за емоционална регулација.Тоа не влијае врз моите мисли, бидејќи тоа е време irrelevancy кога јас би можеле да се школуваат или играње, така треба да има цена за мојот покер игра." Зошто да не ги игнорира потребите на Мајк Dentale кога тој ќе ви се јави пукнатина главата, и наместо да се вклучат во дебати со Андреј Берберот над разлики во мислење на ефективни алтруизмот на пример? "Јас секако ќе биде подобро беше да се биде повеќе селективен кои се влезе во аргументите со.Тоа беше грешка да се вклучат Мајк Dentale, јас посакувам да сум hadn ' t.Тоа е претвори во огромен болка во газот, но јас не можам да се повлече на главите нагоре натпреварот сега.Јас треба да се научи од тоа и не се вклучат со идиоти и во иднина." Се што активно да се извршуваат на начин на промена на вашиот пристап? "Мислам дека јас сум всушност се обидува да се вклучат помалку на Твитер.Тоа е вистински напор, но јас не сум поставување многу конкретни цели за себе.Мислам дека тоа е често не е најдобар начин да се обратите за тоа, ако сакате да направите промена во вашиот живот, но тоа е малку тешко за мене да се преведе 'не се ангажирани во идиоти на Твитер' во збир на мерливи цели." Врз Американски Покер Награди, дали имате говор подготвени дека никогаш не се користи? "Мислам дека имав прилично добра смисла се случува во него за она што јас сакав да се зборува за.Дел од причините отидов за POY е затоа што јас сакав да се вклучат во мојот говор што тоа е концепт кој не прави многу смисла за мене на атлантис онлајн казино без депозит бонус. "Потоа по ноември таму беше дел од мене кој сакал да се фрли дека говор далеку и само зборува за политика, но решив тоа беше важно за мене.Играв многу во втората половина на годината да се дојде до оваа точка, па јас се заглавени со планот." Со оглед вашиот социјалните медиуми, стои и слика, не ти се чувствуваат притисок да се создаде говорот што ќе го направи бранови? "Не знам е искрен вистината.Јас не мислам така, но тоа е тешко да се знае вашиот сопствен ум, искрено.Јас не знам.Мислам дека тоа е добро кога имате платформа и да се фокусира на работи што мислам дека се важни во светот.Што се преведува како секогаш да има проблем и ќе ме тера надвор ставајќи до многу луѓе." Како не его играат улога во Кате Сала е животот? "Јас не сум сигурен.Мислам дека и јас сум еден вид на како двете крајности со поглед на его.Имам режим harrington raceway казино спортско обложување.