дувачкиот слот сечилото atc осигурач допрете го

qt повик слот во друга тема

АМЕРИКА Бојд Игри ќе плаќаат $1.45 б да се стекнат со Полуостров Игри; а Делавер Куќа комитет одобрени онлајн коцкање сметка, Илиноис сака да постави онлајн коцкање поделба во рамките на својата државна лотарија и Невада зборуваше онлајн безбедноста со потенцијал онлајн покер licensees; Њу Џерси жителите кажа еден сет на pollsters тие не сакаат онлајн коцкање тогаш реков друга група спротивното; Белата Куќа рече дека државите треба да се справи со онлајн покер; социјална игра компанија акции зеде хит од Facebook е еднообразен пазарот деби; на Онтарио Лотарија и Игри Корп поделени на покраината, во казино-подготвени зони но награда свиња (Торонто) одложени неговото казино одлука да барем оваа есен; покер медиуми watchers се радуваше како Татјана 'Tatttytats' Pasalic ре-промовирана со Bodog Покер и да се разгледуваат разликите помеѓу живеат и онлајн покер со Том Dwan.ЕВРОПА Bwin.партија приходите се до само 1% во Q1 додека Paddy Power е се зголеми 28%; повеќе квартален броеви од Opap, Snai, Codere и Bingo.com; Медиа Корп ditched својата понуда за Игри Media Group и купени до Intabet наместо тоа (уште нема збор за судбината на Пурпурна Салон, иако); Бугарија се намали на својата онлајн коцкање даночна стапка; Boylesports доби атмосфера со Нето Ent; игри регулатори во Малта и Данска се согласи да разменат телефонски броеви; Гала Покер префрлен од Ongame да iPoker и 15Marketing е Бен Стар зборуваше онлајн бинго иновации со Беки Liggero.АЗИЈА Дин Macau има енклава најмногу се 'ефикасна' маси, но Стив Wynn претрпеле неуспех во неговата борба со Kazuo Okada; Macau се одлучи да го зголеми бројот на покер маси; на Филипините политичар предложи укинување на Pagcor; Јапонија формално најави забрана на 'kompu gacha' друштвени игри, но не пред некој софтверски инженер емитувана своите валкани алишта; Круна Ltd.'s Џејмс Пакер тресна Ехо Забава во текот на неговата улога во Ѕвезда Казино истрага; AGTech видов приходите пораст 117% во Q1 и Австралиски racebooks се плаче над обложување кит е заминување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дувачкиот слот сечилото atc осигурач допрете го.