Treasure island resort & casino концерти

најдобри места во mgm grand

Пенсилванија е Сенат има претежно поддржан резолуција на студиска методи, преку кои државата е коцкање индустрија може да ја задржи својата конкурентна предност, вклучувајќи ја и можноста на отворањето на внатрешните онлајн коцкање.Резолуцијата, која беше спонзорирана од страна на Сенатот Претседателот Про Tempore Џо Scarnati и одобрени од страна на Сенатот комитетот за вторник, помина со гласање на 47-1 во полна Сенатот во средата.Републиканската Скот Hutchinson, а верен противник на повеќето коцкање експанзија на понудите, фрли се на осамен спротивно на гласање.Судскиот Буџет и Финансирање на Комитетот ќе се додека Може да се 1 да ја заврши својата фактите мисија, со можност дека било препораките дадени во него може да се најдат својот пат во државата 2014-15 буџетот, кои мора да бидат донесени од страна на 1 јули treasure island resort & casino концерти.

Фактот дека Сенат гласаат беше толку lopsided не е показател за тоа како било онлајн коцкање мерка може да превоз во државата претставничкиот Дом, која има историски докажано многу построги пречка за онлајн коцкање да пречка.НЕ MAS ЗА МАСАЧУСЕТС Додека Пенсилванија испраќа силни сигнали дека се надева дека ќе успее да го следат Њу Џерси во онлајн светот, истата не може да се рече дека во Масачусетс, кој се уште е bogged долу се обидува да утврди кој ќе добиете за да се изгради на државата тули и малтер казина.Масачусетс Игри претседателот на Комисијата Стивен Крозби не очекуваат на првиот од овие казина, за да се отвори за уште три години, и Крозби не е сосема подготвен да се справи со "големи непознати прашањето" поставени од страна на онлајн коцкање.Во неделата, Крозби се појави на WCVB е На албумот, каде што тој изјави дека на интернет ќе се докаже да биде "е револуционерна технологија за коцкање, како што е за сè друго." Крозби инсистираше на тоа дека државата "не треба да се направи нешто во онлајн коцкање до нашата тули и малтер луѓе се избрани, бидејќи тие би требало да биде на маса, кога ние го правиме ова.Не можете да очекувате некој да ни даде $85 милиони, а потоа се трошат милијарди долари за да се изгради објект и промена на правилата на игра на нив година или две по патот." BARTON СМЕТКА ДОБИВА КОНГРЕСОТ ПРЕТРЕС Јасно чувство upstaged од страна на државата-ниво hubbub, сојузна политичари се закажани уште една онлајн коцкање сослушување на Главниот Хил во вторник, Декември најдобри места во рено невада. 10 во 12:30 EST.Домот на Претставници' Поткомитетот за Трговија, Производство и Трговија допрва треба да се открие сведоци кои ќе нудат сведоштво на "Државата на Онлајн Игри" со слушање, а меѓу темите за дискусија ќе бидат Одделот за Правда е контроверзна крајот на 2011 година се преиспита за опсегот на Жица Акт, кој е заслужен со зголемување на државата предводени од брзање во онлајн коцкање е со отворен грб.Исто така, на дневен ред е најновата stillborn онлајн покер сметка предложени ова лето од страна на Тексас Републиканската Rep најдобри места во палм спрингс.

Џо Barton (сликата погоре).Последен пат на Поткомитетот го зема онлајн игри на тема беше во октомври и ноември 2011 година, и дискусии неизбежно bogged надолу во вообичаените tropes на покер игра Ал Каеда членови вика 'едно време" и "смрт за Америка" со еднаков ентузијазам.Слични комедија рутини беа на екранот на Сенатот комитетот расправа на оваа јули, па никој не треба да се добие нивните надежи од страна на очекуваат нешто личи на рационалниот дискурс.На плус страна, ова ќе биде првата Конгресот расправа на која онлајн коцкање адвокати може да укаже на три држави во моментов нудат различни форми на онлајн обложување и уште некако Статуата на Слободата е не успеа да добие себе разнесено.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри места во mgm grand.