желка крик казино соба стапки

казино вклучен појадок во близина на мене

Висконсин и Илиноис се приклучија на монтирање на листата на држави кои имаат дадено секојдневно фантазија спорт посебно внимание, без разлика дали на подобро или полошо.Висконсин сегашниот закон не одговори на законитоста на фантазијата спортски, иако тоа забранува повеќето форми на коцкање освен племенски казина и државната лотарија, бинго сали и томболата.Висконсин AG Бред Schimel допрва треба да се приклучат на бендот од НАС членки адвокати воопшто кои scrutinized фантазија спорт.Според Schimel е портпарол, АГ канцеларија не добил никакви поплаки за DFS сајтови DraftKings и FanDuel.Значењето фантазија спорт е ниту правна, ниту нелегално во Висконсин.Но, тоа не е доволно како Rep желка крик казино соба стапки. Тајлер Vorpagel сака да се заштити фантазија спорт од иднината, несигурност во државата, кој е зошто тој е изготвување на нацрт-законот кој ќе ја легализира тоа.Фантазија спорт лобисти се подготвени како Рајан Мареј, поранешен помошник на Gov казино brango се регистрирате бонус. Скот Вокер, и Бади Јулиј, претседателот на Фирма, Консултации и поранешен лобист за AT&T, се овластени да ги претставуваат Фантазија Спорт Трговска организација во државата во декември.Уште еден лобист, Петар Schoenke, претседателот и основачот на Rotowire.com, е оптимист дека разговорот во Висконсин ќе оди поблаги отколку во другите држави кои сакаат да се разјаснат законитоста на фантазијата спортски Висконсин-врз основа RotoWire.com обезбедува фантазија вести и информации за ESPN, Yahoo!Спортски, и Fox Sports.Во меѓувреме, во Илиноис.. казино brango без правила бонус 2021. Скот Drury бара посебен комитет да погледне на фантазијата спортски обложувања казино вклучен појадок во близина на мене.
Drury испрати писмо до Куќа Говорникот Мајкл мадиган лозови на понеделник, барајќи од него да се одржи расправата и налог документи и сведоштва. Drury верува дека комитетот ќе им помогне на пратениците да донесуваат информирани одлуки во врска со решавањето на фантазија спорт' законитоста титаник слот машина за продажба. Drury е писмо дојде по Илиноис AG Лиза мадиган лозови објавен советодавно мислење дека секојдневно фантазија спортски натпревари претставува нелегално коцкање според законот на државата и бара големи DFS оператори измени на нивните услови на употреба да се вклучат Илиноис во листата на држави од кои сајтови не прифаќаме клиенти.Фантазија спорт kingpins брзо одговорил со две тужби за блокирање мадиган лозови е напор.Двете страни постигнаа договор за забрзан суд распоред на нивната правна борба, која им овозможува на DFS оператори да работат во Илиноис сега за сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre титаник слот машина онлајн бесплатно.