казино el camino човек fieri

tournoi покер или казино гранде motte

"Тоа нема да има големи области, takeouts се многу помалку отколку во нормална песна, и таа добива многу на покриеност, така што луѓето ќе бидат запознаени со имиња кои се во овие базени.Оваа апликација на дневни фантазија спорт може лесно да се адаптира со постојните pari-mutuel прописи во 43 држави, Salerno рече.Тој рече дека тие си средба со државните законодавци во други држави, и има интерес во тоа, рече тој.Некои држави имаат забрани DFS од нарекувајќи го игра на среќа, наместо на вештина, но секоја држава е различна, и тој рече дека се надева на pari-заеднички концепт победува било каква загриженост.Даниел Wallach, игри и спортови право адвокат со седиште во Јужна Флорида со фирмата Бекер & Poliakoff, рече дека само државите кои имаат издлабена исклучоци за фантазија спорт се Тенеси, Индијана, Вирџинија, Мисисипи, Колорадо и Мисури.Другите ќе биде направено од страна на држава-по-држава определба.

"Наместо да се повикува на нив трки, ние ќе им се јавам настани," Salerno рече. "Разликата меѓу нас и FanDuel и DraftKings се дека во наше ќе има 80 проценти од луѓето добивање на пари назад и не 2 до 5 проценти од луѓето добивање на пари назад." DraftKings и FanDuel не одговори на барањата за коментари.Џеј Kornegay, потпретседател на трката и спортски операции за Westgate Лас Вегас, рече средба е планирана за понеделник да се зборува за концептот. "НИ Фантазија се случува во врска со овој умно во создавање вистински pari-mutuel производ, кој не обезбеди поголема заштита на потрошувачите од повеќето плата-ограничени игри, каде што постои мала транспарентност и видливост во она што се случува," Wallach рече.
"Ова е добар прв чекор." ПОЗАДИНА Поб Salerno е 38-годишниот ветеран на трката и спортски книга индустрија во Невада.Тој беше претседател на одбор и главен извршен директор на Американската Wagering Inc.се додека не беше продадена на Вилијам Хил во јули 2012 година казино el camino човек fieri. "Јас сум се обратил до неколку од казина и не сум слушнал една негативна работа во врска со тоа," Salerno рече казино el camino тајна мени. USFantasy планира да лансира концептот на Невада казина' трка и спортски книги и на крајот се прошири тоа да држави низ земјата преку racetracks, па дури и игри на среќа за да се создаде поголем национално ниво базени казино el camino ресторан остин тексас. Поб Salerno рече фантазија спорт обложување треба да изгледа повеќе како коњ тркачки.Тој може да се добие неговата желба.На Невада игри ветеран и иноватор ќе одат пред Невада Игри Комисија во четвртокот да се унапредат неговиот концепт и лиценцирање на својата USFantasy да се обезбеди мени на дневни и неделни фантазија спортски натпревари кои ќе ги вклучуваат МАК, MLB, НБА, NHL, НАСКАР, PGA Tour и други спортови.Не постојат непосредни планови да се вклучат колеџ спортови.Претходно овој месец, Невада Игри Одбор за Контрола даде своите препораки за licensure tournoi покер или казино гранде motte.

Salerno, претседателот на USFantasy, сака да го лансира концептот во август, почнувајќи од главната Бејзбол Лига (mlb и транзиција во МАК во септември.Други спортови ќе бидат вклучени кога нивните лиги се започне.Тоа ќе се разликуваат во голема мера од постоечките фантазија спортски натпревари работат во други држави од DraftKings и FanDuel, на нацијата двете најголеми Дневни Фантазија Спорт (DFS) оператори.И престана да нуди натпревари во Невада по Невада игри регулатори во октомври го забрани нелиценциран секојдневно фантазија спортски веб-сајтови од обезбедување на услуга за да Невада клиенти, тврдејќи дека тоа претставува спортски обложувања. "Сега тој мора да излезе со нов фантазија концепт сметам дека е брилијантен.Тоа е нешто многу од нас не мислам дека од пред тоа, но тоа сигурно има некои нозе на неа." Pari-меѓусебна wagering има се бореше со текот на годините, бидејќи тоа е тешко да се победат и трки има големи земе испис и мали области, Kornegay рече. "Сите тие се чини дека да се сакате производот додадени на нивните менија." На USFantasy концепт се базира на pari-меѓусебна обложување тоа е направено во коњски трки и во која Salerno рече takeout или задржете е толку висока како и 25 проценти за некои wagers.Фантазијата takeout или држете ќе се движат од 10 отсто на 14 проценти, во зависност од настанот и записи, тој рече.Луѓето можат да облог како што е малку што е од $1 и направи зема на оние групи за еден спортист да победи, местото и show – прво, второ и трето – и не комбинации исто како и во коњ тркачки, како што се подигање на првите две се со цел, која е exacta.Фудбалски победникот може да биде врз основа на полагање дворови touchdowns но во напад на категории нели е решена tournoi покер или казино es saadi.