бивол записи казино тобоганот затворени

што се онлајн казино бонуси

Германија репутација за бирократски ефикасност се хит оваа недела со веста дека таа не беше уште подготвени на рака, од било кој спортски обложувања лиценци и не ќе бидат подготвени да го стори тоа се додека следната година.Германија помина својот нов сојузна меѓудржавни коцкање договор минатото лето, и 41 желни оператори прописно поднесени апликации за да добиете една од 20 обложување спортски лиценци дозволено според договорот.Оваа пролет, на нешто помалку од половина од овие оператори се нарекуваат во за интервјуа со сојузниот коцкање регулаторот, што доведува prognosticators да се шпекулира дека имињата на победниците се должи секој момент.Тоа сега се чини дека сето ова беше гигант дело, како зборот излезе оваа недела дека ниту еден од 41 кандидатите презентации се смета guht доволно за да се задоволат Министерството за Внатрешни работи минималните барања за лиценцирање.Операторите биле информирани дека повеќе насоки ќе се издаде на почетокот на новата година како да се она што понатамошни информации се потребни, и оператори ќе имаат три месеци, во кој треба да се resubmit нивните ревидираните апликации.Надвор од тоа, нема конкретен распоред за вистински издавање на лиценци е обезбедена, што го прави сосема е можно дека нема оператор ќе биде легално преземање на спортски облози во Германија до 2015 година бивол записи казино тобоганот затворени.

Во Bwin.партијата на најновиот трговски ажурирање, компанија наведува својот најголем пазар со која се наведува дека "моменталната статус кво се чини дека најверојатно резултат во текот на наредните месеци." Искрено, идејата дека не еден единствен оператор успеа да го исчистите Германија е законска пречка сугерира дека некои од прашањата на примена вклучуваат "јас сум размислува за голем број помеѓу една и една милијарда: што е тоа?" Или можеби "она што е воздухот брзина брзина на unladen проголта?" Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што се надвор од влоговите во рулет.