Jesenice

precio де меса де покер

Компании наскоро ќе биде дозволено да се изнајми мал простор на НБА дресови, но само ако нивниот бизнис не вклучува секојдневно фантазија спорт.Минатиот месец, ESPN е Дарен Rovell се изјасниле дека НБА одборот на гувернери има greenlighted три-годишна програма која ќе им овозможи на тимови да се носат реклами на нивните дресови.Во основа, бизниси може да се купи 2,5-инчен-по-2,5-инчен простор на редовни игра-ден дресови почнувајќи со 2017-18 сезона.НБА Комесарот Адам Сребро прогноза на програмата да се донесе во колку што е $100 милиони евра годишно, се уште се мали во споредба со лигата на вкупниот приход кој Сребро очекува да достигне $7 милијарди следната сезона.Според извештајот, парите од џерси реклама ќе се подели со играчите.Но, има една фати: лигата е ограничување на компании кои може да се рекламирате, и ограничувања се применуваат за бизниси кои се вклучени со алкохол, тутун, политиката, медиумите, Nike конкурент, или коцкање, вклучувајќи дневни фантазија спортски сајтови, како што се DraftKings и FanDuel.Две ривал компании веќе имаат спонзорски договори со повеќето екипи во НБА jesenice.

FanDuel, особено, има партнерство со НБА, која има удел во DFS компанија.Нема индикација зошто лигата одлучи да се исклучи фантазија спортски компании, особено од Сребро веќе рековме во минатото и дека DFS не е коцкање, но игра на вештина.Надвор од НБА, фантазија спорт логоа може да се види на WNBA дресови и дури и НБА Д-Лигата франшизи, според Законските Спортски Извештај.Важно е да се напомене дека законитоста на DFS се уште е на расправа во голем број на области во сад, вклучувајќи ги и државите со НБА тимови како Илиноис, Њујорк и Тексас.Досега, адвокати воопшто во Масачусетс, Род Ајленд и Канзас имаат пресуди секојдневно фантазија спорт како правна, а 12 други веруваат дека тоа е нелегално коцкање.Тексас AG предизвици DraftKings тужба Говорејќи на Тексас, државниот Обвинител Кен Paxton отпуштен назад во DraftKings' тужба, кои се соочуваат со предизвикот и неговото мислење дека фантазијата обложување спортски веб-сајтови се смета за нелегално коцкање во државата.Во јануари, Paxton излезе со "nonbinding мислење", во кој тој рече фантазија спортски облози се нелегални според Тексас Кривичниот Законик, бидејќи резултатите од игри "зависи делумно на правец," и дека куќата е потребно да ги намали.Оваа побарано DraftKings да поднесе тужба, тврдејќи Paxton не само "ги надмина неговиот орган при издавање на мислење", но, исто така, се повредени компанијата "процесни права." Paxton, сепак, рече дека DFS оператор немаа "валидна се должи процесот на барање." Судницата Вести Услуга котирани на 42-страница поднесување, во која е наведено: "DraftKings нема уставно заштитените интереси во обезбедување на влез во јавниот Обвинител на мислење процес.Понатаму, DraftKings нема уставно заштитена интерес во профитирање од коцкање дека е нелегално под Тексас закон.Како резултат на тоа, нејзината сојузна поради процесот тврдат дека не се на своето лице." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино новогодишната ноќ.