две дрвја ин во foxwoods одморалиште казино - ledyard кт

е покер добра за мозокот

Хонг Конг Фудбалската Асоцијација (HKFA) покажа својата континуирана заложба за интегритет од страна на хостинг една недела-долго интегритет програма за играчи и службени лица низ територијата.Програмата е развиена и да ја стартувате од HKFA партнер, Sportradar како дел од нивната соработка, фокусирана на едукација и заштита на играчи од потенцијалните натпревар одредување пристапи.Вкупно 16 нарачана работилниците беа доставени до двата Премиер Лигата и Поделба Еден Клубови во Хонг Конг.Претставник од Sportradar, исто така, презентирани на околу 100 натпревар претставници на HKFA Судијата работилница која се одржа на Олимписките Куќа.Програмата има уникатна и прилагодени образовни и тренинг работилници за играчи и службени лица, користење на интерактивно учење и ситуации од вистинскиот живот за да ги потенцираат можните ризици и околностите на натпреварот одредување.Секоја сесија беше доставени на англиски јазик и Кантонски, со помош на преведувач две дрвја ин во foxwoods одморалиште казино - ledyard кт. HKFA извршен ДИРЕКТОР Марк Sutcliffe рече: "Како заштитници на играта на фудбалот во Хонг Конг, тоа е од витално значење дека ние и понатаму сме проактивни во правиме се што можеме за да се обезбеди нашите играчи и натпревар службените лица се обезбедени со знаење за да бидат способни да се избегне натпревар одредување ситуации.Ова е местото каде Sportradar тренинг и експертиза е од клучно значење, како признаен лидери во спортот интегритет во светот.Ние сме особено благодарни на нашите клубови, особено на оние од Премиер Лигата, за 100 проценти одѕив на гласачите." Sportradar Главата на Образование, Интегритет Услуги, Дани Им рече: "Ние сме навистина среќни да бидат во можност да испорача нашиот интегритет работилници за фудбал претставници низ Хонг Конг.Програмата е позитивен и смирувачко иницијатива наменета за едукација и заштита на оние кои се вклучени во територијата фудбалски додека deterring иднина манипулации.За жал, натпревар одредување е веќе реалност во Хонг Конг, како и во остатокот од светот, со еден првата поделба играч осуден на 10 месеци затвор назад во 2010 година, како и повеќе современи примери." Интегритетот образовните програми се дел од Sportradar е водечки светски Измама Превенција Услуга (FPS), кој вклучува еден сеопфатен сет на алатки кои може да бидат скроени да ги задоволат специфичните образование и превенција потребите на било која федерација, лига или клуб.На нарачана апартмани, исто така може да вклучуваат официјална сертификација и маркетинг поддршка да се едуцираат и да се осигура засегнати страни.За повеќе информации за Sportradar е спектар на интегритет решенија посета https://integrity.sportradar.com/ две палците нагоре казино без депозит бонус кодови. ABOUT ХОНГ КОНГ ФУДБАЛСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА (HKFA) На Хонг Конг Фудбалската Асоцијација (HKFA) е основана во 1914 и е еден од најстарите Фудбалски Федерации во Азија.Таа е одговорна за организирање на различни фудбалски натпревари, вклучувајќи професионални и аматерски првенства, фудбал развој и промовирање на фудбалот во Хонг Конг.Во 1954 година, HKFA стана членка на ФИФА и беше еден од дванаесет основање на здруженија на Азиската Фудбалска Конфедерација.Повеќе информации може да се најде на www.hkfa.com ЗА SPORTRADAR Sportradar е светски лидер во разбирањето и примената на моќта на спортот податоци и дигиталните содржини за своите клиенти во целиот свет.Ние обезбедуваме врвни решенија и услуги во медиуми, компании, bookmakers, спортски федерации и државните власти.Во партнерство со сака на Меѓународни Тениски Федерација (ITF), Националната Фудбалска Лига (МАК) и Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА) како и нивните официјални податоци партнер, имаме предвидено бројни носители на права со алатки и услуги за да ја отклучите целосната моќ и влијание на нивните податоци.Покрај тоа што е пазарот водечка компанија во спортско обложување и медиумските индустрии, Sportradar, исто така, води единствена Измама Detection System (FDS) кои се потпира од страна на агенциите за спроведување на законот, како и неколку спортски федерации, вклучувајќи ESL, НБА и ФИФА.Повеќе од 1.000 бизниси во над 80 земји се потпираат на Sportradar податоци длабочина и квалитет на услуги во нивниот секојдневен бизнис.Со седиште во Швајцарија, Sportradar има канцеларии во 34 други градови и вработува преку 1,800 искусен персонал во светот.Повеќе информации може да се најдат на www.sportradar.com две дрвја ин во foxwoods одморалиште казино. For понатаму притиснете на прашањата: Алекс Inglot Директорот на Комуникации и односите со Јавноста Sportradar AG СТР: +44 203 695 22 14 e-mail: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е покер добра за мозокот.