Echafaudage на рулет брицо депо

круна казино мелбурн паркинг адреса

YX Игри се вели во ноември 10 соопштение тоа беше поднесена тужба во U echafaudage на рулет брицо депо. суд против една од нејзините акционери, на Вилијам Хил обложување група, наведувајќи анти-конкурентни однесување од страна на вторите, и обид да се блокира стекнување на NYX Игри од Научни Игри преку CAD775 милиони (US$610.8 милиони) се справи круна казино мелбурн отворање пати.
YX Игри наводно Вилијам Хил имаше "ангажирани во незаконско однесување, што е во спротивност на Њу Џерси Антимонополските Дело во обид да го блокира стекнување", договор за кој се тврдеше дека ќе "донесе голема корист за почетните регулирани спортски обложувања индустрија".n ноември 8, Вилијам Хил Steeplechase, а Гибралтар-инкорпорирани компанија, беше наведено во соопштението тоа беше "со оглед на предложената стекнување на NYX од Научни Игри Корп и без одлука е направен во тоа време" круна казино мелбурн отворање часа. YX Игри поседувал OpenBet – спортски обложувања бренд – во Мај 2016 година за разгледување на GBP270 милиони долари (US$354.5 милиони евра), според соопштението од OpenBet издадени во времето.пронаоѓач кои се занимаваат, NYX Игри поседувал 100 проценти на издадени и извонредни акции на OpenBet од фондови управувани од страна Vitruvian Партнери LLP, неговата ко-инвеститори и менаџмент.Аранжман беше финансиран од страна на NYX Игри преку комбинација на нов виш обезбедени кредитна објекти; и кабриолет приоритетни акции издадени на два ентитета – Вилијам Хил Саладин и Небото Обложување и Игри Ltd, вториот на ВЕЛИКА британија-базирани спортски обложувања бизнис работат под SkyBet бренд – рече OpenBet е соопштение во времето.illiam Ридот Steeplechase тврди во својата 8 ноември изјава дека Вилијам Хил контролирани од 6.8 милиони обични акции на NYX Игри и GBP80 милиони вредност на приоритетни акции на NYX Дигитални Игри (ОБ SPV) Ltd, индиректно целосно во сопственост на подружница на NYX Игри, кои Вилијам Хил изјави беа "првично конвертибилна во околу 40,723,339 обични акции на NYX," врз основа на првичните конверзија цена на CAD3.67 за обични.ollowing конверзија на приоритетни акции, Вилијам Хил би сопствени и контрола 47,523,339 обични акции на NYX Игри, или околу 31.9% од обичните акции, рече на 8 ноември изјава од Вилијам Хил Steeplechase. круна казино мелбурн паркинг адреса.