њујорк правни спортски коцкање

yakuza 0 еа 5 милиони blackjack

Сега дека на спортски коцкање е поставено земе сцената во U њујорк правни спортски коцкање. држава Пенсилванија, на државата на пазарот-водечки казино, Parx, се случува да се тркалаат на коцки.Преку партнерство со Британскиот технологија компанија GAN, Parx ќе го користи компанијата спортски обложувања решение за двете онлајн и на сопственост акција.Ако сè оди според планот, новата партнерство ќе оди во живо до крајот на оваа година.Во соопштението издадено од страна GAN, компанијата тврди, "влијаејќи GAN платформа, Parx Казино ќе имаат можност да се започне мало и онлајн регулирани спортско обложување, заедно со онлајн игри на среќа во Пенсилванија подоцна оваа година, предмет на регулаторно одобрување на PGCB [Пенсилванија Игри Одбор за Контрола]." По неодамнешните одобрување на спортски коцкање во државата, многу пратениците беа загрижени дека цената на водење бизнис е премногу висока.Со цел да бидат одобрени за игри дозвола, операторот треба да плати $10 милиони такса и да бидат подготвени да се откажат од 36% од својот приход во даноци.Додека онлајн коцкање е успех—девет од државата 13 тули и малтер казина веќе поднесе барање за лиценци—не еден казино е поднесена за обложување спортски лиценци, вклучувајќи Parx.Казина имаат од 31 Мај да аплицираат за дозвола за работа со PGCB.Државната даночна стапка за спортски коцкање е три пати повисока од она што се наоѓаат во Њу Џерси, веќе дом на три sportsbooks во нови пазар.Две се управувани од страна на Вилијам Хил од САД, кој не е импресиониран од Пенсилванија е прописи.Дан Шапиро, Вилијам Хил САД е ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на развој на бизнисот, изјави York Испраќање дека Пенсилванија е "само не е нешто што ние сме во потрага на сериозно сега.Со 36% данок и $10 милиони радиодифузната такса, постојат и други држави, кои се повеќе интересни за нас." Без оглед на високи такси, Parx всушност би можеле да бидат подготвени да се земе шанса.Постојат уште некои прашања кои треба да се одговори и на грав шалтери сигурно се работи прекувремено за да бидете сигурни дека враќањето е вредно за инвестирање, но ако сето тоа доаѓа заедно, казино може да биде прв во државата да понуди спортски обложувања.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre њујорк њујорк блек џек маси.