новиот светски казино њујорк

malle де rangement sur рулет

ietnamese граѓаните се важен клиент сегмент за казина се наоѓа во Cambodian граница градови како што се Bavet (на сликата), според некои индустриски аналитичари новиот светски казино њујорк. Се разбира, ние дефинитивно ќе добиете некои ефектот од новиот движат од Виетнамски владата," Ros Phirun, заменик генерален директор на Министерството за Економија и министерството за Финансии финансиската индустрија одделот, наводно, рече, цитирани од страна на Khmer Пати.e додаде: "Но, тоа не значи дека тоа сериозно да влијае на целата индустрија тука, бидејќи тие само ќе ги споделите локалните луѓе да се коцка во две одбрани казина кои што навистина далеку од нас." т времето два казино места беа споменати како веројатност да учествува во пилот шема – еден во северна Ван Не Специјална Економска Зона во Quang Ninh, и другиот на јужниот одморалиште на островот на Phu Quoc.И казина се вели дека се во изградба, нема закажан датум за отворање или има било пријавено досега нови јенки работилница покер масата. Нашите казина се главно во Bavet граница во близина на Хо Chi Minh Градот [во јужниот дел на Виетнам], каде што 90 проценти од Виетнамски се што доаѓа од," Г-дин Phirun, наводно, рече.e додава: "исто Така, јас не гледам многу Виетнамски од север што доаѓаат за да се коцка во Bavet.Јас не мислам дека нивната локална луѓе ќе потрошите многу часови за возење досега да казино." ccording владини податоци, цитирани од страна на Khmer Пати, постојат 65 казина во операција во Камбоџа.rokerage Унија Игри Хартии од вредност Asia Ltd се вели во недела имајте на ум дека тоа се очекува граница казина во соседните земји Виетнам да биде "најтешко хит" од страна на Виетнамски владината одлука да им овозможи на мештаните да се коцка во одбраната на домашните казина.im Ким Сенг, претседател на Lucky89 Група – за која, наводно, функционира две граница казина во Камбоџа, – им рече на Phnom Penh Пост дека влијанието на Виетнамски владината одлука ќе бидат катастрофални за Bavet е казино сектор, како што најчесто се служи Виетнамски патрони трговскиот центар на америка да мистика езеро казино. Бројните казина ќе се затвори или да банкротира поради ова," тој, наводно, рече malle де rangement sur рулет.
"Тоа не е само во казина, кои ќе страдаат, но стотици работни места ќе бидат изгубени и цените на недвижностите ќе пропадне." malle де rangement на рулет pas cher.