ни задржаниот данок на казино добивки

dhmi слот uygulama talimat

Управувано од Казино Асоцијација на Јужна Африка Казино Асоцијација на Јужна Африка е поставен да започне образование кампања за последиците од нелегални онлајн коцкање во Јужна Африка.Кампањата, која се очекува да трае до крајот на првиот квартал на следната година, е дизајниран за да се потенцира на вистински прашања зад нелегални онлајн коцкање, да ги предупреди и заштита на доверчив играчи, како и да се информираат за последиците што оператори и сопственици на имот може да се соочи ако усогласено дејствување не е донесена."Ние сме биле следење на појава на незаконско и решен онлајн коцкање како индустрија и се многу загрижени во растот во употреба и операции кои се таргетирање доверчив Јужна Африка играчи," Themba Ngobese, главен извршен директор на КАСА белешки ни задржаниот данок на казино добивки. "Тоа може да сите изгледа како безопасно забавно да се коцка онлајн, но играчите се целосно незаштитени и оператори не се регистрирани или се регулирани да се започне бизнис во нашата земја."Кампањата ќе се одвива преку разни медиумски платформи обезбедување на информации за законитоста на онлајн коцкање заедно со последиците од R10 милиони евра парична казна, или 10 години во затвор за играчите и оператори слично."Играчите треба да се предупреди дека доколку тие победат онлајн, прво, не постои законодавство или да гарантирате дека операторот ќе ги плати на сите; и второ било добивки ќе бидат изгубени од вашата кредитна картичка компанија кон државата," Ngobese појасни."Тоа е исклучително однос да се види на бројни веб-сајтови кои очигледно го користите Јужна Африка знаме на нивната страница и државата ќе ја прифати Јужна Африка Rands (ZAR) и се 'потврди', кога сето тоа е целосно незаконски.Тие се привлече доверчив играчи да поминат и ги губат своите тешко заработени пари во оф-шор без заштита на играчите и на даночните да се врати назад во нашата земја."Кампањата повика информаторите да се поврзеш со нивните провинциски коцкање одбор, или алтернативно e-mail [email protected] времето за испорака слот велика британија. Online Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година на еден час испорака слот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] dhmi слот uygulama talimat.