казино е комунални-портер опис на работните места

заводот казино ноќ ситници

Макао посетител на пристигнување скокна речиси 12 проценти од година-over-година, за време на Кина октомври 1-7 Златна Недела, многу поздрави статистика за казино летувалишта кои страдале од последните тајфунот што предизвика економска загуба од $1.42 милијарди долари.Кина има две Златни Недели секоја година каде се поттикнуваат работодавачите да им даде на своите работници платени слободно време за цела недела.Шемата беше развиена во 2000 година, како начин да се пофали туризам, и цел се чини дека да се работи.Според Macau Туризмот Статистика, во текот на првите седум дена од денот на Златна Недела, Макао поздрави 844,522 патници, со 647,352 доаѓа од Кина.Златна Недела е обично бум период за Макао, како Кинески граѓани се спушти на посебни игри на среќа енклава за одмор и релаксација, забава, фино јадење, коцкање, и повеќе.Во последниве години, Макао е интегриран казино места почнаа диверзификација на нивните комплекси да се грижиме за повеќе од масата на пазарот од само со фокус на високо ролери.Со низа на атракции, посетителот податоци чини да се покаже дека повеќе mainlanders се прелажа со ажурирани својства.Пред да Златна Недела, аналитичарите предвидоа помеѓу четири проценти и пет проценти визитација пад за време на празникот.Фактот дека тоа е повеќе од двојно очекувања е секако одлична вест за градот економијата.Игри приходи во септември продолжен Macau е победничката низа на 14 месеци.Казино победи изнесува $2.66 милијарди долари, а 16.1 проценти напливот на 2016 година казино е комунални-портер опис на работните места. Зголемувањето е на високо крајот на економски прогнози, која предвиде раст на меѓу 11 проценти и 17 проценти.Додека масата на пазарот се почесто во посета на Макао, ВИП коцкар уште владее.Казино места прошетка тенка линија во правејќи се дека тие се доволно општи резервации за да ги задржат своите хотелски соби окупирана, но во исто време обезбедува occupancies се на располагање за нивните горниот ешалон патрон.Дин Macau COO Линда Чен изјави неодамна тие "да се стави повеќе акцент на квалитетот на гости, наместо на квантитет." Со хотели во близина на капацитети, примената на менаџерите е потребно да се задржи неколку соби во својот џеб за во последната минута junket патник.Помали junket друштва, групи кои се организира патување и сместување за високо ролки и позајмуваат ги игри кредит, почнуваат да се врати во Макао.И трговијата група која лобира локалната самоуправа на нивно име, на Макао Асоцијација на Игри и Забава Промотори, сака да се организира централна кредитна база на податоци за да се овозможи junkets да се задржи подобро око на нивните клиенти.Зборувајќи со GGRAsia, здружението Претседателот Kwok Чи Чунг рече ваквата база на податоци ќе овозможи junkets да бидат свесни за корисниците кои не се отплатат кредити, или да претставуваат значителен кредитен ризик.Но, пред VIP компании можат слободно размена на такви информации, Макао владата мора да го одобри планот.Досега немало без збор излезе од Специјалниот Административен Регион.Ако е одобрен, на база на податоци нема да бидат достапни од страна на junkets, но исто така достапна за коцкари да се види дали тие должам било преостанатиот долг.Чунг, исто така, рече дека се надева вистинските казина, исто така, ќе учествува во кредитната споделување. заводот кевин покер сцена.