Aquaventure еден казино диск suite 42 рајот островот бахамите

реки казино филаделфија покер соба

Пред две недели за овој ден ние се опфатени објавувањето на "Извештајот во Коцкање Штета' произведени по една година долга истрага од страна на Парламентот на обединетото КРАЛСТВО е влијателна Коцкање Поврзани Штета на Сите Страни на Парламентарната Група.Во рамките на содржината на APPG Извештајот беа препораки што да се стави отворено во нашиот поглед доколку се воведе, ќе имаат влијаат на возење најмногу велика БРИТАНИЈА играчи на лиценцирани онлајн казина во рацете на нелиценциран и решен оператори, кои работат надвор од дофатот на потребите на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.Пак оставајќи играчи на милост и немилост на оператори кои можат да и се направи како тие ве молам.Како што коментираше, – "уште Еден draconian law, и овие играчи ќе се земе шанса и да пливаат во ајкула нападнати водите на Curacao." Некои од препораките произведени од страна на APPG ќе сосема искрено, ако тие беа воведени и донесено дел од законодавството за покривање онлајн коцкање во велика БРИТАНИЈА, звук смртта знамение на iGaming индустрија во велика БРИТАНИЈА.Ние веќе се гледаат оператори напушти и да се откажат од своите тешко освои и ценета велика БРИТАНИЈА лиценци, што ќе биде оставен ако овие препораки дојде во битие, ќе биде само 'big boy' оператори се борат во текот на рецидив парчиња.Со тебе на плеер оставена со unenviable избор на земање вашата шанса на потребите на Curacao базира работата, или морале да живеат со твоите крилја се исечени и се принудени да се игра на лиценцирани велика БРИТАНИЈА операции каде што си реков, вие само може да се обложи максимум £2 спин на вашите омилени слот игра.Така, сега е време за свој глас да се слушне.Додека на препораките дадени од страна на APPG се само тоа, тие имаат голем и моќен глас и без текст од играчите и со тоа не се неконтролираното, можно е дека многу од нивните препораки би можеле да се најдат својот пат во стане дел од новите прописи, со кои се регулира игра онлајн коцкање во велика БРИТАНИЈА.Истражувањето е овластена на Анкетата Мајмун, со сет од 33 прашања кои се добро обмислен за велика БРИТАНИЈА врз основа на играчите да одговорите анонимно.Повратни информации, статистика и одговори дадени по завршувањето на анкетирањето, тогаш ќе се користи преку медиумите во велика БРИТАНИЈА за да ви даде, играчот на глас.Можете да го видите и да го заврши истражувањето тука и остатокот увери дека сите одговори се предвидени ќе се направи, така анонимно.Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. aquaventure еден казино диск suite 42 рајот островот бахамите.