најдобри места во фламинго

300 нас situs покер на интернет

Дин Летувалишта (NASDAQ:ДИН) рече дека неговата втора четвртина оперативни приходи падна 94 проценти до $85.7 милиони евра, надолу од $1.66 милијарди една година порано.Игри оператор се приклучи на растечката листа на компании известување лош броеви за април преку јуни водат бидејќи на coronavirus пандемија.На Бис оператор рече дека го изгубил $5.97 за споделување.Аналитичарите се очекува компанијата да се изгуби $4.70 споделување на продажбата од $275.82 милиони евра.Дин испратени на прилагоди заработка пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) загуба од $322.9 милиони евра, полошо од EBITDA загуба од $313.7 милиони Вол Стрит прогноза.Нето загуба слика исклучува надомест на вработените од 1 април до Мај 15 — временска рамка во која операторот две Лас Вегас Лента својства и Бис Бостон Харбор беа shuttered.За разлика од многу игри компании, Дин се одлучи да се плати на вработените за целиот исклучување период.Но, тоа беше откриена во крајот на јуни дека две третини од staffers во Масачусетс имот ќе биде furloughed.Во Макао, компанијата е најзначаен пазар, Дин Макао и Дин Палата во комбинација за вториот квартал оперативни приходи од само $20.6 милиони евра, надолу од $1.17 милијарди една година порано.Фирмата рече дека неговата Macau операции, иако се "целосно обновени," се попречени од страна на патување контроли и други ограничувања.Дин е ВИП маса игри победи процент на двата Macau места беше под очекувањата.На конференциски повик со аналитичари и инвеститори, Дин извршен ДИРЕКТОР Мет Maddox — гледа како на еден од архитектите на здравјето и безбедноста план кој служи како основа за повторно отворање на Невада казина во почетокот на јуни — истакна компанијата coronavirus тестирање протоколи. Maddox рече Дин развиен алгоритам да surveil персонал и случајно тест 500 до 600 вработените на секои две недели.Тој додава дека компанијата има 10 во куќата контакт трагачи најдобри места во фламинго. "Да се стави тоа во перспектива, ние ги врши 16,750 тестови, и 98 проценти се вратија негативно", рече Maddox најдобри места во казино. "На околу 300 на нашите вработени кои беа позитивни, нашата контакт трагачи контактиран од нив веднаш, и преку широка интервју процес, 99% од оние 300 луѓе беа изложени надвор од Дин." На бизнис страна, Maddox нагласи дека Дин ќе персоналот на побарувачката, при што во 26 дена во јуни Дин и Бис на Лента биле оперативни, компанијата генерирани околу $9 милиони евра во EBITDA на нормализирани основа.Извршен ДИРЕКТОР рече финансиските фокусот е на чување пари и кршење или дури и претворање на добивка.За да започнете со тековниот квартал, Дин генерирани EBITDA од $5 милиони евра во Лас Вегас.Сегашните стапки на вработување во Wynn е домашниот пазар се за 50 проценти за време на викендите и 30 проценти во работни денови.Како ривал Вегас места, Дин и Бис беа затворени за сите на април и Мај, испраќање на операторот јуни квартал приходи надолу од 86% до $64.9 милиони денари, еден стрмен пад од $464.1 милиони една година порано 300 нас покер на интернет индонезија. Maddox рече среде јуни reopening сепак, постоеле знаци на затворен-до побарувачката во Грев Градот, особено од Калифорнија посетители, и дека Дин бил филдинг околу 4,000 резервација барања дневно.Сепак, тој број опаѓа поради втор бран на coronavirus случаи, како-ќе се посети од Аризона и Калифорнија — двете клучни вози-на пазарите за Лас Вегас — лизна 25 проценти, според извршниот ДИРЕКТОР.Во Масачусетс, Maddox рече слот тома се всушност повисока, но табела игри се страдањето, бидејќи craps и рулет уште не е оперативна.Тој рече дека компанијата работи со Масачусетс Игри Комисија (MGC) за да се добијат овие игри придонеси и работи. 300 нас situs покер на интернет.