џекпот град казино канада преземете

колку е gionee s10 лајт во слотот

Конечната табела е сега во собата на EPT Барселона.Германски Џузепе Pantaleo започна Ден 4 како чип лидер и зафаќа истата позиција сега дека ние сме надолу до финалето осум играчи.Ден 1b лидер Луис Rufas влезе во четвртиот ден во чипови, но беше елиминиран во 10-то место, за која тој заработил €50к.Исто така, заработуваат €50к беше деветти место finisher Французинот Candido Gonçalves, последниот човек елиминирани на Ден 4 џекпот град казино канада преземете.

Захариј Korik, единствена останатите Yank, може да управува не поголема од 13 место и €28k.Конечна табела игра ќе добиете во тек на пладне, по локално време, и на играчите/чип брои гласи: Џузепе Pantaleo (5.655 m); Константин Puchkov (4.16 m); Исус Cortes Lizano (3.8 m); Shander De Vries (3.12 m); Кент Lundmark (3.025 m); Тор Stang (1.29 m); Georgios Skotadis (1.105 m); Франческо Notaro (745k).На друго место во Шпанија, Марвин Rettenmaier (уште еден германски) триумфираше на шпански Покер Турнеја е Големото Финале на Гран Казино Costa Brava во Lloret del Mar претходно оваа недела.На €3,200 купи-во привлече поле на 120, создавањето на најголемиот базен награда во SPT историја џекпот град казино канада legit. Rettenmaier собрани €110k за победа, со Франција е Клер Renaut преземање на вториот и €60k.Во Малта, Симон Lombardo конечно покажа на Германците што е она што од тепање од второпласираниот Матијас Fricke да се земе Европските Мајстори на Покер (EMOP) на Малта.Во текот на Grosvenor велика БРИТАНИЈА Покер Турнеја, Ден 1b видов 123 играчи купи-во, малку подобро отколку 84, кој почна Ден 1a.Комбинирана група од околу 90 Ден 1 преживеани ќе се бори за сабота.Низ езерце, а 37-годишниот хипотека брокер име Kwinsee Khoa Tran собрани $179k за освојување на 2010 Лос Анџелес Покер Отвори финале на Трговија Казино.Иако големите имиња како Мет Affleck, Фил Laak и Sorel Mizzi сите учествуваа, тие не може да го прочитате ситни на Tran игра.Конечно, Стенли Quinn е горд сопственик на WSOP Коло златен прстен (да не зборуваме $87k) по тепа 245 други играчи за да се земе главниот настан наслов на Havey е да се впуштат во Езерото Тахо.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre џекпот град казино канада услуги на клиентите број.