не sandos cancun имаат казино

најбогатите покер во светот

Во Тајван, не беа обновени повици оваа недела за легализација на казино игри, откако на островот туристичко биро објави својата туризам дефицит достигна највисокото ниво досега, надминува NT$300 милијарди долари (9.7 милијарди долари) минатата година.Лиу Hsi-lin, Заменик Претседател на Националниот као сто од нив Универзитетот на Угостителство и Туризам, изјави Taipei Times во вторникот дека домашните туристичкиот пазар може да биде подобрена со воведување на меѓународни тема парк брендови како "Дизни" или Универзална Studios, и со укинување на забраната за коцкање.Лиу посочи Сингапур, каде туризам нивоа се зголеми за 25 проценти во четири години откако започна својата казино на пазарот.Тајван е во близина на копното Кинески и Јапонија ќе го направи огромен подготви за меѓународни казино оператори кои би биле подготвени да инвестираат милијарди на правото можност.Терминот "туризмот дефицит" се однесува на разликата меѓу износот на парите потрошени од страна на влезни посетители и парите потрошени од страна на локалните жители кои патуваат во странство.Тајван е дефицит продолжи да се прошируваат секоја година од 2011 не sandos cancun имаат казино.

Тајван е mulled воведувањето на казино игри од средината на деведесеттите години и неколку од неговите оддалечените острови се одржаа референдуми за тоа дали тие треба да се биде домаќин на казина, ако тие владата liberalized коцкање закони.Во 2013 година, Туризмот Казино Администрација законот беше воведен во собранието, но тоа останува во limbo.Во меѓувреме, на земјата владејачката Демократска Прогресивна Партија (ДДП) се противи на развојот на казина.Тајван е Претседател Tsai Ing-вен има рече таа го фаворизира развојот на туризмот на оддалечените острови, преку промоција на нивните природни ресурси и не сакаат да привлечат орди на коцкари од копното Кинески.Додека Кинеските mainlanders сочинуваат поголемиот дел од посетителите на Тајван, односите со народна Република Кина се комплицирани и секогаш се затегнати.Островот е официјалното име е Република Кина — на throwback да Кина е официјалното име пред граѓанската војна.Во 1949 година, владејачката националистички KMT беше симнат од власт од страна на Комунистите и се повлекле во Тајван, кој владеел како диктатура до средината на 1980-тите, кога демократијата почна да се искорени.Денес, Тајван одбива да се освен Пекинг е "Една Кина Принцип," кој го диктира постои само една земја на Кина, и покрај фактот постојат два режими.На доаѓање на власт во 2016 година, на ДДП усвои Нов Southbound Политика, која има за цел да се направи Тајван помалку економски зависни од Кина од страна на развој на врски со земјите во Југоисточна Азија, како и Индија и Пакистан и Австралија и Нов Зеланд.Тајван е можеби единствената земја во регионот не се очајни за да го привлече туризам јуани на копното е globetrotting средината класи, кој е зошто либерализација на својата коцкање закони останува веројатно сега за сега. не сандали св. луција имаат казино.