како да го отклучите безбедност на интел за казино heist

четири цареви казино и слотови преглед

Ли Дејви продолжува својата Академија наградуван колумна, Покер Рутини, овој пат со поглед на рутини и навики на Тимотеј Адамс.Прв пат го видов како да го отклучите безбедност на интел за казино heist. Тимотеј Адамс тој имаше крв фрлаат од неговиот нос.Тој беше длабоко во 2012 година во Светот Покер Турнеја (WPT) гп де Париз кога скарлет почна да тече во текот на една страна против евентуалните шампион Мет Salsberg.Адамс отвори за да се 35k од исклучување, и Salsberg му се придружиле од мали слепи четири цареви казино и слотови среќа фонтана. The flop беше KdTs8d, и Salsberg check-нарекува 35k Адамс влог.Крајот беше 7h, и двајцата играчи се проверуваат.Реката беше Qh, и Salsberg предводена за 45k испраќање на Адамс во резервоарот.И тогаш крвта дојде.Фабијан Quoss вика некој да го помине со салфетка.Имаше крв на устата, брадата, и прстите, но тој мирно истуркан покачување на 125k, и Salsberg укината.Адамс покажа џеб deuces за блеф.Тоа беше брилијантен момент на opportunism.Ајде да дознаете од каде доаѓа од?Кога не вашите аспирации да стане покер играч почне?Јас прв пат го почна во универзитетот кога бев 18 четири цареви казино и слотови скриени чипови.
Цимер на рудникот имаше покер чипови, и тој ќе се постави ноќните игри во нашата dorm соби' rec соба.Обично, не би се неколку табели на .25/.50 или $10 седат и gos.Немав идеја што јас го правев и се чувствува лошо за губење, па продолжив да игра се додека не го сфатиле и тоа само продолжи да оди од таму.Како не ќе го поминат првиот час кога ќе се разбудам?Јас сум прилично рутина-ориентирани во утринските часови, а јас не сакаат да брзаат.Јас ќе си направам добар доручек (протеини/овошје/спанаќ пијалак, matcha чај и јајца или овес).Јас не можам да почне да функционира без туш; топол туш и завршница во последните 30 секунди со ладна вода.Ако јас сум многу зафатен, тогаш јас ќе се организира во еден ден планер и да се координираат работи со одредени задачи што треба да се постигне во следните неколку недели итн кое време од денот да не најдете полесно да се игра покер и зошто?Пред многу години јас би рекол во доцните вечерни часови, но во денешно време, јас сум обично се премногу уморни за да играат во многу доцна часа на ден.За мене, кој игра во средината на денот е совршен.Тоа е најчесто кога сум најдобро функционира.Дали имате дефинирани цели за колку раце/сесии ќе се игра во недела: и живо и на интернет?Ова е нешто што јас се користат да се направи многу често години, но во денешно време со онлајн, како и да е, јас ја играат кога јас се чувствувам како тоа/кога постои игра работи.Каде ќе игра онлајн, какви видови на игри, и удели?Мојата главна игра во текот на последните ~2 години е на чело на NL.Од 5/10nl 50/100nl Истото прашање за во живо?За живо турнири, мојот фокус е висока ролки.Кога јас ја играат живеат пари, јас сум генерално игра висока удели.Дали имате одредена рутина која ќе оди преку пред да се започне на онлајн покер сесија?Само рутински се состои од изработка на сигурни имам една чаша со вода во близина како и дека не сум премногу гладни пред сесијата.Истото прашање за во живо сесија?Јас во основа ќе бидете сигурни дека јас го направив сето она што треба да го направите пред да го започнете ја репродукцијата.Обично одење во теретана или се кандидира и дека сум се јаде правилно.Јас, исто така медитираат кога сметам дека тоа е потребно.Не ми се допаѓа колаче-машина рутински иако; гледам како се чувствувам и да дејствуваат соодветно.Кога за прв пат се седне да се игра покер како да се почне?Обично, јас сум само со нетрпение очекувам да играат некои картички Опишете вашиот мелење станица постави.Јас го користам за да имате повеќе на елаборат за подесување (повеќекратни монитори), но сега јас сум толку мобилен, јас обично се игра за еден лаптоп.Она што алатки дали користите кога играте покер, во живо и на интернет?Јас главно работа со solvers и калкулатори.Какви се вашите размислувања за слушање музика кога игра?Ако не, она што го слушате?Ова е обично многу расположение зависни.Ако ми треба нешто повеќе смирувачки отколку јас ќе слушам нешто повеќе mellow и обратно.Јас обично не се слушаат музика во висока купи-турнири во; табела разговор е премногу добра, Ако користите HUD тогаш како да го користат?Јас се погледне на различни статистика да ми помогне да се направи подобро информирани одлуки Што системот не ви се користи за земање белешки на противникот, во живо и на интернет?Јас ги запишувам онлајн, но јас мислам дека мојата меморија е една од моите силни атрибути.Дали имате одредена топла надолу рутина откако ќе завршите со сесијата?Ладно пиво.Она што не те јаде и пие кога ќе се игра, и во живо и на интернет?Секогаш нешто светло, салати обично.И вода, чај или кафе (ако ми треба).Она што е за процесот на ревизија?Јас преглед многу свои раце и противникот раце премногу.Јас го користам некои алатки за да дознаам оптимални стратегии.Како да се едуцира себе си за покер?Има голем број на информации таму, па јас се обидувам да се добие како многу знаење што можам.Јас, исто така имаат добри група на покер пријатели за да ја отскокнување идеи off.Како не ќе го подобри вашето ментално држава?Тоа е секогаш работа во прогрес, но како да сум добил на постарите, тоа стана повеќе физички.Многу од тоа е да се биде искрен со себе и да обрнуваме внимание на вашите мисли и емоции.Колку вашите време е поминато во играње наспроти учење?За време на телевизија турнир серија сте во основа се игра за две недели директно, и не е многу време за да работат на другите, отколку да гледа во раката тука или таму.На мојот исклучување-времето, Im најчесто се фокусирани на добивање на подобро.Како знаеш кога да се запре сесија?Искуството е важно да се знае кога да се откажете.Повеќето од нас мораше да се научат на потешкиот начин во раните години на нашите кариери, па сега тоа не е толку тешко.Се што свесно се обидуваат да се емулира стил на одреден играч?Дали имате луѓе кои изгледаат како модели за вашата игра?Нема некој посебен играч во целина.Јас само мислам дека сите на врвот добрите мотивира едни со други затоа што сите работи толку напорно.Е покер лесно?Доаѓа природно за вас?Мислам дека покер е навистина комплексен игра и тоа е она што ги држи ни се враќа.Јас верувам дека тоа доаѓа природно, за многу луѓе кои имаат направено добро во тоа.Кој е вашиот омилен момент во покер?Мислам дека повеќето незаборавни беше победа мојот WSOP нараквица во 2012 година четири цареви казино и слотови преглед. Тоа беше мојот прв голем турнир победи.Она книги/courses/ментори и помогнаа да се подобри својата игра (не мора да биде покер книга)?Тоа е обично само на помошта од моите пријатели да ми помогне да се подобри.Дали вашата околина влијае на вашата работа, како?Јас секогаш бидете сигурни дека за да биде во добра средина пред да се игра.Не се премногу бучни или зафатен.Беше некогаш постои време кога не сакате да ја играте покер?Како не ви излезе од funk?Хм мислам природно во текот на годините што понекогаш може да имаат случаен сомнежи, но за мене, никогаш не сум се навистина сакав да ја стопирате репродукцијата.Како не покер направи да се чувствувате?Јас како предизвик себе си и да се натпреваруваат во топ нивоа.Покер ги задоволува дека желба за конкуренција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre d&d 5e како да се добие повеќе слотови правопис.