каде е најблиску казино на дел рио тексас

како да се гарантираат tesco испорака слот

Американскиот Игри Асоцијација (АГА) објави четири honourees кој ќе биде примен во Игри Салата на Славните Класа на 2017.Оваа година inductees се казино управување ветеран и филантроп Дијана Bennett; на визионерот на електронска картичка shuffler Јован Одгледување; Џо Kaminkow, познатиот слот игра дизајнер; и Мелвин Б каде е најблиску казино на дел рио тексас. Wolzinger, добро познат Невада и Лас Вегас бизнисмен.Во чест на церемонијата ќе се одржи во среда октомври 4 на Претседателот е Прием во текот на годишна Глобална Игри Expo (G2E).Џеф Фриман, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на АГА-рече по најавата: "Класата на 2017 беше инструментална во обликувањето на казино-игри индустрија."Од revolutionising начинот на игри може да се види и да се доживее, да се преобликување вработен работење и развој на бизнисот, овие лидери' достигнувања се прошири во текот на нацијата, па дури и на светот."Игри Салата на Славните е доделувањето на индустријата е најголем му оддава почест на најзначајните учесници и сектор-лидери за над 25 години.Во 2017, повеќе од 100 кандидати беа номинирани за оваа престижна признавање.Меѓу овие оствари кандидати, на судејќи панел има пофали Дијана Bennett е богата кариера во игри на управување, како и на нејзините напори за поддршка на младинските и женските организации, образовните и здравствените иницијативи, и уметности преку нејзината добротворна на Bennett Семејство Фондацијата.Џон Одгледување се признава со овој заслуги за да се биде пронаоѓач на Shuffle Господар, кој останува како една од Научните Игри' најсилните и најпрофитабилните производ брендови, и иконите игра Нека се Јаваат; додека Џо Kaminkow беше на лице зад воведување на Поп-Културата во игри, развој слот за игри врзани со лиценцните брендови од филмови, ТВ емисии, квиз емисии и дури и личности.Последниот кандидат да влезат во салата на славните и оваа година беше Мелвин Б каде е најблиску казино да forrest град арканзас.

Wolzinger, исто така познат како "основач на Лас Вегас" за неговата визија и искрена посветеност кон локалната заедница како да расте red hot покер растенијата. Wolzinger стана еден од Невада најмногу се остварува визионери, примена на неговите остри бизнис acumen за поддршка на развојот на Лас Вегас бизнис пејзаж. како да се гарантираат tesco испорака слот.