двојно davinci дијаманти слободни слотови

40 супер жешка слот машина онлајн бесплатно

Калифорнија покер про кои swindled инвеститори надвор од милиони во билет-продажба шема е осуден на 18 месеци во федерален затвор.Минатата година, Seyed Реза Али Fazeli pleaded виновен за една точка на жица измама, задолжен кој носи максимум 20 години во затвор.Покрај тоа, тој може да се казни со парична казна колку што е двојно повеќе од износот што го зеде од инвеститорите.Со оглед на тоа дека тој ограбени жртвите надвор од $6.2 милиони евра, а вкупната парична казна до $13.4 милиони можност; наместо тоа, тој беше наредено да плати назад $7.5 милиони евра за jilted инвеститори.Во изјавата за судија во неговата молба договор, Fazeli рече тој беше "болен за да го мојот стомак да се размислува колку сум прекршил законот и посрамен моето семејство," додавајќи дека тој бил "болни со срам" за напуштање на својата жена да се грижи за своите оневозможено ќерка.Обвинителите укажуваат Fazeli беше човекот зад Самитот Забава, билет-продажба на бизнис, со седиште во Лас Вегас, кои исто така работеа на веб-сајтови onlinetickets.com и pacertickets.com.Тој покренати вкупно $6.2 милиони евра, пари кои тој вети инвеститори ќе се користи за да купат билети за 2017 Супер Боул, а 2018 Светското Првенство.Тие билети, тој тврди, би се препродадени во значителна добивка.Но Fazeli никогаш дури и купи билети двојно davinci дијаманти слободни слотови. "Голем дел од инвеститорите фондовите се користи за лична корист на Fazeli, вклучувајќи милиони потрошени на Казина во Лас Вегас," напиша ФБИ Специјален Агент П.Н.Е. Мејсон во судот, писмената изјава.Кои се вклучени учествува во високо-удели покер турнири.Тој е редовен на Аријата покер соба во 2016 година, каде тој е се верува дека имаат играно во барем 10 турнири со buy ins на $25,000 секој.Жртви на неговата измама вклучени добро познати покер добрите Јован Juanda и Ерик Seidel.Оние двајца мажи се поднесе граѓанска тужба против Fazeli, како што е на Аријата Казино текот на преостанатиот кредит маркери.Резултатите на оние костуми се непознати во овој момент 40 супер жешка казино слот за слободни.
Fazeli е бренд на измама не е невообичаено – се чини дека билет за продажба на измамите се популарна опција за оние кои бараат да брзо банка неколку милиони долари.Повеќето висок профил случај во последниве години се вклучени Крег Картон, поранешен Њујорк спортски радио водител кој еднаш се дели на звучните бранови со екс-МАК одбранбен Boomer Esiason.Како Fazeli, Картон увери инвеститори дека тој ќе се користат нивните пари за да купат билети за во-побарувачка живеат настани, и како Fazeli го поминал тоа, наместо – некои $5.6 милиони – на високо-удели коцкање начин на живот, наместо.Картон беше прогласен за виновен во ноември и лицата до 45 години во затвор во пресуди и претрес во собата за 27 февруари 40 супер жешка казино слот efbet. Велика британија е Дејвид Putman наводно отиде еден поинаков пат со својот билет измама.На 53-годишниот беше уапсен и обвинет за измама во септември, осомничени за користење на лажен лотарија билет да се тврди $3.27 милиони награда.Судењето започна на крајот на ноември. 40 супер жешка слот машина онлајн бесплатно.