купи плати слот машини

како да се извишува монети на глобално покер

acau може да видите "средината на една цифра" процентен раст во неговата бруто игри приходи (GGR) за 2019, перформанси, поткрепени со очекува рампата-up на неодамна отвори Cotai својства Morpheus и MGM Cotai, како и отворање на Големиот Lisboa Палата во таа година, според Фич Рејтингот Inc.ut "Кинески поврзани со" ВИП слабост ќе продолжи да влијае Макао, Сингапур и ќе се истури во текот на Лас Вегас Лента бизнис во Невада во сад следната година, на рејтинг агенција ксинхуа.чеша е прогноза за Макао е GGR 2019 "одразува нашата долгорочна позитивна перспектива", рече институција. "Ние веруваме дека поголем Кина, со растење на средната класа, е underpenetrated," како пазар, додаде авторите.ikely соработници на 2019 GGR раст вклучена на отворањето на Големата Lisboa Палата, од Макао оператор SJM Holdings Ltd; рампата-up на MGM Cotai, сопственост на MGM Кина Holdings Ltd; и на Morpheus хотелска кула во Градот на Соништата, еден од Melco Летувалишта и Забава Ltd е простори. Нашата прогноза [за Макао] е умерен страна построги година на година споредби и ризикот од слабеењето на Кинеската економија.Фич прогнози 6.1 проценти 2019 Кина раст на БРУТО домашниот производ, пад од 6.6 проценти прогнозира раст 2018," на рејтингот куќа додаде.ево Чан, главен извршен директор на голема Macau junket фирма Tak Чун Група, рече претходно овој месец веројатно најдобар Macau може да се надеваме е дека градот е ВИП коцкање раст може да плато во 2019. или Сингапур, својата GGR се намали од 3 проценти од година на година, во првата половина од оваа година, пад од 14 проценти раст во GGR во 2017 купи плати слот машини. Неодамнешните слабост [во Сингапур] во голема мера е управувано од страна на ВИП сегмент, кој е забавување на целиот регион, и се соочува со зголемена конкуренција од expansions во Филипини и други понови пазари," Фич Рејтингот напиша. Ние очекуваме [Сингапур] VIP слабост да се носат во почетокот на 2019 и целосна-2019 година да биде околу станот, се компензира со стабилна маса на пазарот," агенцијата е аналитичари додаде.чеша Рејтингот рече дека очекува основите за Малезија е игри на пазарот – monopolised од игри оператор Genting Bhd – да "остане стабилна" во 2019, поткрепени од страна на "домашно маса на пазарот" се фокусира на фирмата е предводник на имотот Места Светот Genting, во близина на Малезија е престолнина Куала Лумпур како да се извишува паричните средства на chumba казино. Посетителот пристигнување раст ќе биде управувано од нови атракции," на рејтинг агенција напиша.Постои ставивме сепак за иднината на брендирани "на 20-от Век Фокс Светот Малезија" тематски парк во одморалиштето, откако се појавија во понеделникот дека Genting Малезија беше тужи Волт Дизни Ко и 21-от Век Фокс Inc за наводно reneging на договор за атракција. Сепак, предложените измени на казино давачки до 35% од нето колекции неодамна најави, најверојатно, ќе притисок маргините на Малезија е единствена игри оператор, Genting Berhad (A-/Стабилен)," на рејтингот куќа додаде.enting Bhd се вели во поднесување претходно овој месец, дека фирмата е "оценување на целосна импликации" на даночната крстоносните политика, и би се "преглед на своите маркетинг трошоци и трошоците структура за ублажување на влијанието на даночната се зголемува".lsehwere во Азија Пацифик, Фич очекува "стабилни парични генерација" од Австралија е на игри оператори во 2019 како да се добие даночни се врати од нас казино добивки.
"За Австралиската оператори, еластични основните домашна побарувачка и поволните регулаторната средина продолжуваат да бидат главните фактори за поддршка на нашите очекување на стабилни парични средства и EBITDA [прилагоди заработка пред камати, оданочување, амортизација и амортизација] генерација во 2019," Фич Рејтингот рече како да се извишува монети на глобално покер. #8220;Овие headwinds може да биде exasperated со засилена акционер пријателски и спојување и преземање активност," Фич Рејтингот' Алекс Bumazhny беше цитиран како remarking во 2019 игри outlook..