од глава до глава texas holdem

20 минимален депозит онлајн казино

Layne Так – 116,200 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre од глава до глава texas holdem.

Ismael Bojang – 121,900 5 од глава до глава покер на интернет. 1,436 играчи влезе Ден 1, а до крајот на денот тие го достигна финалната маса на девет.Кога ќе се земе во предвид дека повеќе од 2300 луѓе беа, исто така, се седиште во Colossus, мора да се даде капа совет на WSOP службени лица за управување со сè непречено колку што тие го направија.Во времето на пишување постојат четири играчи останатите во дискусија за нараквица.Живеат акција е достапен на WSOP.com livestream.Тука се сегашните чип брои 1. 56 играчи bagged до чипови на крајот на денот.На цела низа на ѕвезда имиња од минатото и сегашноста остануваат во областа.Тука е избор на оние кои се наоѓаат на горниот крај на точки, проследено со официјалната топ 5: Phil Galfond (112,000), Калвин Андерсон (86,200), Bryn Kenney (81,100), и Роберт Mizrachi (79,400).Првите Пет Чип Брои 1.Крег Hartman – 147,300 2.Претставник Портер – 141,800 3.Максимилијан Casal – 138,700 4. Mizrachi е еден од најголемите мешани игра играчи во светот.Тој има тенденција за Pot-Граница Omaha (PLO) Hi-Lo.Тој ги имаше сите на чипови.Па ајде да им кредитна каде кредитна се должи 20 родео драјв северна казино. Tuan Ле освои овој настан во 2014 година кога тој го порази 120 учесници да го освои главната награда од $355,324 20 минимален депозит онлајн казино. Сигнал плаче од болка, од gallery (галерија).Кога да очекуваме минимум еден милион, и само слика $638,880, тоа може да остави кисел вкус во устата.Јас ќе ги покрие моите ставови за тоа во посебна op-ed.Сега за сега, сите што треба да знаете е 506 играчи успеа да добие преку бурните 2 Ден 20 фунти слободни слотови без депозит.