постои казино во близина на вашингтон

strategie del texas hold ' em покер

Уште еден ден, уште еден судски предмет за Шелдон Adelson.Во понеделник, на Невада Врховниот Суд слушнав Првиот Амандман случај проследен Лас Вегас Песоци претседател против националниот Еврејски политичка група во текот на онлајн петицијата објавено во 2012, Асошиетед Прес пријавени.Во прашање е некоја интернет реклама пред четири години дека наводно Adelson користи "проституција-расипани пари од казина во Кина" за финансирање на Републиканската претседателските кампањи во сад, што, пак, доведе до поранешниот Републикански претседателски кандидат Мит Ромни за да го одбиете Песоци извршен ДИРЕКТОР кампања придонеси.Онлајн петиција користи "hyperlink" на Асошиетед Прес вести извештај на судската постапка, ефикасно, повикувајќи се "на АП извештај како доказ дека проституцијата е толерира во Песок' Macau казина." Ова има побарано Adelson да поднесе тужба против Националниот Еврејски Демократски Советот и двајца од своите офицери, Дејвид Харис и Марк Стенли, кои тој се обвинети за "assassinating" неговиот карактер со нивните лажни тврдења дека "лично одобрени нелегални активности во Макао места во сопственост на Песок Кина Ограничен." Случајот бил разрешен од страна на U постои казино во близина на вашингтон.
окружниот суд, но Adelson поднесе жалба.Сега, на 2-ри U strategia росо e нерон рулет. Коло Апелациониот Суд сака Невада Врховниот Суд да се изјасни за законот, и во своите одговори ќе се користат од страна на New York суд што ќе се утврди дали Adelson може да се движи напред со неговиот клевета акција, според Лас Вегас Преглед Весник.Даниел Polsenberg, адвокат од Adelson, тврди во понеделникот дека коментарите во петиција не беа опфатени со фер привилегија правило или Невада е анти-SLAPP (Стратешки Тужба Против Учеството на Јавноста) закон strategia по vincere alla рулет. "Самото присуство на идеи и искуства се почитуваат хиперврска, трае од обвинетите сопствена презентација и текстот, не се трансформира на петиција во 'извештајот' а камоли 'фер' извештајот на судска постапка, да се" Polsenberg рекол на судот, според извештајот.Ли Левин, адвокат за совет, рече хиперлинкови се познати за повеќето интернет корисници, и дека таа "ги исполнува услов за да се смета за фер известување на судската постапка се заштитени со закон." Патем, "судски постапки" се споменува во АП извештајот беше во врска со незаконско прекинување тужбата поднесена од страна на Стив Џејкобс, кој е по Adelson за наводно удирање него од неговиот Песоци Кина извршен ДИРЕКТОР улога во 2010 година за уште малку мрачното причини.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre strategie del texas hold ' em покер.