Spinions плажа партија слот преглед

jeu de слот машина слободен

Сметка на овластувањето на отварање на казина во Јапонија е поставена да биде одобрен од страна на парламентот.Според GGRAsia, Интегриран Места Имплементација на Законот ги надминаа своите penultimate круг, откако беше донесен од страна на Комитетот на Кабинетот во Куќата на Советници, горна комора за Јапонија парламентот.Гласањето на законот се очекува да се одржи од Куќата на Советници денес (петок), но тоа е, како уште нејасно ако гласање се одржа.Опозицијата, пратениците направен обид да се укине забраната за казина со поднесување на не-доверба движење против Куќата на Советници на Претседателот Chuichi Датум на четврток, но ова беше одбиена.Ако бил минува, законот ќе го отвори патот за развој на казино сцени, кои ќе се користат како дел на земјата планира да се изгради интегриран места.Премиерот Shinzo Abe влада е притисок за укинување на казино забрана за некое време, тврдејќи тоа ќе ја зголеми јапонската економија со доаѓањето на нови туристи.Владата ќе собира 30% од приходите како данок и да ги сподели парите со градот домаќин на интегриран одморалиште.Ако владата донесува законодавство, казина се очекува да се отвори во средината на 2020s.Во една анкета спроведена од страна на Kyodo Вести минатиот месец, 70% од оние анкетирани одговориле дека не сакаат т.н spinions плажа партија слот преглед. интегрирана казино.Според новиот нацрт-законот, луѓето кои живеат во Јапонија ќе биде наплатена 6,000 јени ($53) влезот такса, додека странските гости можат да влезат бесплатно.Во обид да се заштитат ранливите коцкари и леснотија страв од зависност, законот ќе се спречат локалните жители од кои влегуваат казина три пати неделно, а 10 пати месечно. spinit казино бонус кодови 2021.