кул кат казино депозит бонус кодови

колаче казино без депозит бонус

На карам помеѓу Ново Мексико племенски казино оператори и државата racetracks ескалира со воен конфликт понеделникот по племиња турка назад против предложените коцкање проширување.Во законодавно претрес во Santa Fe, Стјуарт Paisano, Гувернерот на Sandia Pueblo, рече план ќе ги прекршат племето е ексклузивност на казино игри и се закануваат на приходи споделување занимава со државата.Дербито индустријата, поддржан план ќе овозможи песни да нудат неограничен број на слотови, маса игри, онлајн коцкање и обложување спортски околу часовникот кул кат казино депозит бонус кодови. "Овој предлог-законите претставува не само обновена предизвик за нашата економска безбедност, но несовесно обид да се прошири приватното богатство на сметка на нашата способност да им обезбеди суштинско значење владини услуги," Paisano рече, како што е соопштено од страна на Асошиетед Прес.Во моментов, секоја трака, или " racino,' е ограничена на само 600 слотови и може да останат отворени за не повеќе од 18 часа дневно, или 122 часа неделно.Во меѓувреме, повеќето од Ново Мексико е племенски оператори потпишан свежи compacts со државата во 2015 година, кој се насочува нив да ги споделат меѓу 2 и 10.5% од приходите, во зависност од големината на оние приходи, во замена за регионален ексклузивност.Казина се економските lifeblood на племиња, и многу останат затворени поради coronavirus пандемија.Но песни се, исто така, се борат финансиски, и да се па дури и пред пандемија хит.Тие тврдат коцкање проширување е неопходно да се спаси Ново Мексико е дербито индустрија.Под песни' предлог, државата ќе остатоци племенски приходи-споделување на плаќањата и се соберат повеќе пари во даноци од прошири комерцијални потфати.На 2019 Унија Игри Analytics студија тврди дека државата може да генерираат екстра $62 милиони евра во даночните приходи од racinos, тие треба да и се дозволи да нудат целосно разнесени казино игри.Доколку онлајн игри на приходите е додадена на микс, кои би можеле да скокаат на околу 75 милиони долари, Итан Linder, директор на маркетинг за Sunland Парк тркачката патека и Казино, изјави Sante Fe Новиот Мексикански минатиот месец.Сега за сега, племиња не сакаат да се откажат од своите тешко стекнати compacts, помалку, па нивните ексклузивност.Но, некои законодавци јасно се направени со план, особено како држава бара начини да се лекува својата пост-Covid економија.Демократски Rep кул кат казино кодови 2021.
Антонио Maestas на Албакерки, стол на законските економски и рурален развој, комитет, изјави Асошиетед Прес тоа беше предмет најмалку "заслужни за разговор." Тој додаде дека пандемија ќе ја принуди државата да преземе тешко мерки за заштита на стопанството.Но, додека пратениците призна потенцијалните даночни бенефиции за предлогот, имаше повици за повеќе истражувања за да се разбере подобро нејзиното влијание врз државниот буџет и племенски заедници. кул кат казино бонус слободни.