Tableau animaux jouant ау покер

луди овошје слот машина за слободни онлајн

Емоции се на греење како Тајван е Lienchiang Каунти подготвува за јули 7 референдум за тоа дали или не да се дозволи да се впуштат казино да биде изграден на оддалечените Matsu острови.Округот Комесарот Јанг Суи-шен е силно врзани за 'да' гласачи, верувајќи дека казина ќе донесе страшен потребни за транспорт на инфраструктурата на регионот, што ќе (буквално) се изедначи на патот за зголемување на туристичкиот сообраќај.Но, во среда, на анти-коцкање група поднесена претставка со Врховниот обвинител Посебни Истражни Поделба, обвинувајќи Јанг на заговор со една од компаниите кои се борат за казино концесија за да трик Каунти жителите во гласањето "да".Жалбата, исто така, ја обвини Weidner Места Тајван, компанијата Јанг наводно colluded со, на правење лажни тврдења.Во жалбата, Хо Tsung-hsun, на извршување директор на Сојузот Против Легализација на Коцкање, цитирани извештаи во Следната Списанието дека Јанг учествувале во промотивни настани спонзорирана од страна Weidner Летувалишта, која има изразено интерес во градењето на казино на Beigan Островот (дел од Matsu група).На овие настани, награди, како што се падовите, камери и стерео биле, наводно предаден до присутните, кои Хо вели дека е прекршување на 30 Тајван долар (САД $1) ограничување на промотивни рекламирање материјали за време на изборните активности.Хо, исто така, тврди дека Јанг и други владини вработени предаден про-казино литература на присутните, нешто Хо наоѓа непожелен бидејќи "каунти владата треба да биде неутрална по ова прашање." Weidner Установи, кој е воден од поранешни Лас Вегас Песоци претседател/COO Вилијам П. Weidner, ветил дека за да се изгради меѓународен аеродром на локација, како и causeway поврзување Beigan во близина на островот Nangan. Weidner е исто така претседател/извршниот ДИРЕКТОР на Глобалната Гејминг Управување со Средства, заедничкиот потфат на Cantor Фицџералд и поранешен Песоци execs, која е teaming со Bloomberry Летувалишта на својата Solaire Манила одморалиште казино.Но Алијансата е Хо тврди Weidner Места е "погрешно" гласачи од страна сликарство себе што имаат развиено казино проекти во сад, Сингапур и Макао, кога овие случувања беа Песоци' бебиња, не Weidner е.Како такви, Хо вели Weidner тврди износ на измама и Weidner на инфраструктурата ветувања се "лоши проверки." Хо е, исто така, собирање сојузници за неговата анти-казино причина; Граѓанинот Конгрес Види група најави тоа е наслов за Matsu регионот да се набљудуваат goings-на 10 дена и доведуваат до референдум.Групата е exec директор на, Чанг Обесени-lin, рече дека идејата за да се потпираат на казина, за да се развие регионот е "самоубиство дело" tableau animaux jouant ау покер.
Добро, толку долго како што си одржување отворен ум за тоа.. табела врвот покер масата walmart. Дури и Тајван Култура Министерот има се мери во кавгата, чини оправдувањето за двете страни на дебатата за да се задржи нивната кул.На неодамнешната посета на Matsu, белите Дробови Ying-таи кажано Тајван е Централна Новинска Агенција дека таа не веруваат изградба на казина автоматски уништени на регионот културни пејзаж луди овошје слот машина преземете. "Луѓето не треба да demonize коцкање без каква било истрага." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre луди овошје слот машина за слободни онлајн.