игра казино игри бесплатно

jak hrat онлајн покер v cr

По денови на шпекулациите дека Голем Десет ќе продолжи колеџ фудбал подоцна оваа есен, конференцијата го направи официјален во средата.На конференцијата 14 членови едногласно гласаше да почне да игра викенд на Октомври. 23-24 игра казино игри бесплатно. Планот е да се игра осум редовни-сезона игри во рок од осум недели.Потоа, во Декември игра слот машина за слободни казино клучеви. 19, Големите Десет ќе се одржи својата шампионатот игра, со победниците од секоја дивизија свртени еден кон друг.Останатите тимови ќе играат кои викенд, како и да е, со крст-директорот на matchups врз основа на добро, јас.e.две второ место тимови играат едни со други, и така натаму.Тоа е неверојатен пресврт од пред еден месец, кога конференција функционери, како и неколку универзитетот претседатели, наведе COVID-19 криза и потенцијални долгорочни здравствени влијанија на млади — особено развојот на myocarditis, срце ткиво воспаление како причина за shelving сите спортски до пролетта.Тој потег беше се сретна со критики од страна на некои конференција тренери, тужби од страна на некои играчи, и потсмев од експерти и политичари, вклучувајќи ги и Претседателот Адут.Додека оние критичари зеде победа круг на социјални медиуми за промовирање на конференцијата е одлука, Голема Десет претставници наведува напредокот во COVID тестирање што го направија за нив повеќе сакаат да се движат напред.Играчи, тренери, тренери, и други поле-ниво staffers ќе претрпат секојдневно антиген тестирање.Кои информации биле претставени на службените лица од страна на конференцијата е да се Врати на Конкуренцијата Task Force.Играчот за тестирање позитивно ќе се подложи на различни тест за да потврди резултатот.Ако тој не заразат од овој вирус, тој ќе биде надвор од конкуренција за минимум 21 дена.Конференцијата, исто така, ќе репер позитивност стапки од страна на тим и население, и ако одредени прагови се исполнети, тимови ќе треба да го суспендира пракса и да игра за најмалку седум дена.Со Голема Десет наменет се врати во пет недели, неколку големи sportsbooks отиде напред и да ја ажурираат нивните колеџ фудбал фјучерси одбори.Конференција шампионатот шансите се сега на располагање на BetMGM, FanDuel, и PointsBet.Сите четири имаат Охајо, Држава како консензус омилени.На Buckeyes, три-време одбрана елисејските, се -250 на BetMGM и PointsBet, додека FanDuel листи нив во -300. Почетна коефициентите се разликуваат значително од таму.Мичиген е +550 вториот избор на MGM и PointsBet, додека FanDuel редовите Крволочни четвртиот избор на +2000 година играње покер има 2 играчи. Висконсин се движи од +500 во FanDuel до +1000 во PointsBet, и Penn State оди од +650 во PointsBet на +900 на MGM jak hrat онлајн покер v cr.
DraftKings не имаат Големи Десет конференција шансите.Но oddsmakers има додадено училишта на национално наслов одбор.Охајо Државата е сега cofavorite заедно Clemson на +250. Следната конференција училиште на листата е Пен Состојба при +2800. FanDuel, исто така, листи Clemson и Охајо, Држава како своја cofavorites, со +250 шансите.Пен Државата е на +3000.
На Трепет книга, исто така, додаде Голема Десет играчи на Heisman фјучерси одбор.Охајо, Држава одбранбен Џастин Области е сега cofavorite со Clemson е сигнал повикувачот Тревор Лоренс на +500. Големите Десет не е само голема колеџ конференција да се повлече од падот фудбал и други спортски минатиот месец.На ПОК-12 прави слична најава, како и на другите Фудбалски Сад Subdivision лиги Средината на Американските (MAC) и Планински Запад конференции.По Големата Десет најавата, PAC-12 Комесарот Лари Скот издаде изјава велејќи дека државата јавно здравје лица во Калифорнија и Орегон ќе се одобри враќање за да се практикуваат доколку локалните здравствени претставници concurred.Што би можело да ја отвори вратата за последните Моќ Пет конференцијата да го објави својот падне врати, најава доаѓа можеби подоцна оваа недела.Извештаите, исто така, се доставува дека Планината Вест е веројатно да го следат примерот, иако некои училишта може да изберете да се вратиш.Сепак, MAC Комесарот Jon Steinbrecher се вели во соопштението на шампионите продолжува да го план за пролетната сезона за сите пад на спортот..