казино де невести les bains savoie

казино де cabourg lounge bar

Еден-стоп коцкање слот машина која им овозможува на играчите да книга спортски залог или да ги печатите даночен формулар беше откриен во понеделник во Глобалната Гејминг Експо казино де невести les bains savoie.

JCM Глобалната дебитираше на мултитаскинг машина на првиот ден од G2E на Песок Експо и Конвенцијата Центар, изложен на нова технологија, која исто така има способност да се купи и да го откупи лотарија билети или да им се овозможи реално време, размена на валута, меѓу другите разноврсна користи — сите, без играчи ја напушти своето седиште. "Зошто ние ги натера луѓето да застанат и да си одат низ соба и да се најде друг собата за да одат направи спортски облог?Зошто ние ги испраќам за да отидете на бинго сала?Ние ги направи луѓето не се сите овие нешта што луѓето кои како да се игра слот машини би сакале да се направи кога тие би можеле да го прават тоа од истиот уред,", рече Том Nieman, потпретседател на светот маркетинг во JCM глобални.На технологија, наречена Fuzion, е комбинација на законот валидатора и back-end казино систем за управување со содржини, заедно со печатач кој им овозможува на слот машина да се печати истата лотарија билет ќе го добие во 7-Единаесет или од бензинската станица, или истиот облог билет ќе го добие од спортски книга. "Тоа изгледа како редовни слот машина.Сите од поновите игри се на сите видео базира, значи имаш голем видео екран во средината," Nieman рече.Технологијата исто така може да се користи со постари слот машини кои немаат видео екран казино де невести les bains. "Може да се земе вашиот паметен телефон, ќе го допрете тоа на сметка валидатора рамки, пластични парче околу законот валидатора — и сега вашиот телефон дигитално приклучоци во слот машина (преку Bluetooth)," Nieman рече невести-les-bains.

"Сега си носи околу екранот на вашиот мобилен уред и можете да го направат сите од работите што ќе бидете во можност да се направи на видео екран во прилог на понови машини." var _ndnq = _ndnq || []; _ndnq.притисни(['вградување на']); екранот покажува игри, како и менито со опции — како што е опцијата да се купи лотарија билети или заврши 1099 данок форма казино де cabourg lounge bar. "Ништо не е поголема болка за овие момци (казина) кога некој хитови кои 1099 прагот кои заклучува машина додека придружник и клучен човек дојде наоколу, се на информации, процесот на тоа, оди во задната просторија, ги добиете сите вашите даночни информации, и потоа конечно плаќа надвор.Дека процесот сам може да трае 20 минути и во овие 20 минути, машината не е играње и играчот не свири." Nieman рече Fuzion технологија им овозможува на данок форма да се појави на екранот за да имаат играч заврши.Придружник потврдува играчот за идентификација, а потоа документот е испратен до казино да бидат испратени до УЈП.Играчот оддалечува со потврда дека машината за печатење излезе и обработка на време е само да се намали од 20 минути до седум, Ниман проценува шансите на секоја страна во покер. Nieman рече тој надевајќи се дека Невада Игри Комисија ќе биде меѓу првите да се одобри новата технологија шансите на секој број во craps.

"Невада има секогаш да се доведе на патот кога станува збор за иновациите како оваа.И пораката која е што доаѓаат од Невада Игри Комисија денес е се 'она што не ни треба да направите за да се задржи технологијата свежи," и ова е начин на размислување, кои мислам дека тие сакаат, операторот сака, и—на крајот, ако тоа е удобен за играч, тој тоа го сака." шансите на секоја страна во texas holdem.