најдобро ни онлајн покер reddit

campeonato mundial де покер награда

Њујорк Игри Објект Локација Одбор препорача три казино предлози во државата, со еден казино закажана да биде изграден во секоја од трите северот на државата региони.Дека најавата дојде во средата попладне, со панел да одлучат да не ја препорачуваат максимум четири лиценци тие би можеле да имаат предаден под Њујорк казино игри закони.Во Catskills-Долината Хадсон регион, кој видел повеќето конкуренција за лиценци, одборот доделена лиценца за Montreign Казино и Adelaar Одморалиште во Томпсон.На дискриминација во вработувањето Каунти локација во Catskills беше избран во текот на неколку проекти во Округот оринџ, кој беше најблиску потенцијал локација во Њујорк.Во главниот Град, лиценца беше доделена на Реки Казино во Schenectady.Конечно, Прст Езера-Јужниот дел на основниот капитал (Тиер лиценца беше доделена на Lao Казино во Пневматик.Одборот не одлучи да препорача четвртата лиценца, можеби затоа што на повеќе заситени казино пазарот во североисточниот сад.Со казина во Пенсилванија, Атлантик Сити, Конектикат, и наскоро да дојде во Масачусетс, ограничувајќи го бројот на казина може да се гледа како на најдобар начин да се осигурате дека казина, кои беа избрани ќе успее.Тоа е она што се појавува да биде случува во Атлантик Сити, каде што приходите се појавува на казина кои остануваат по неколку излезе од бизнисот, оваа година.Беа четвртата лиценца да биде награден, тоа, најверојатно, би се качил на Округот оринџ казино.Но, дозволувајќи им на туристичкиот да се гради таму беше еден од најспорните прашања во целиот процесот на лиценцирање.Додека тоа може да се најпрофитабилните локација е достапна, таа се гледа како на закана за Империја Градот Казино во Yonkers Raceway, а "racino" која има слотови и некои други електронски игри.Имаше, исто така, се однесува на тоа дека на Округот оринџ казино ќе го направи дискриминација во вработувањето Каунти објект непрофитабилен.Двајца програмери дури и падна планови за Catskills казина, тврдејќи дека можноста на Округот оринџ одморалиште ја направија да биде невозможно да агитираат за финансирање за нивните планови.Сепак, дискриминација во вработувањето Каунти беше виден како област со повеќе економски треба, што може да се фактор во доделувањето на казино во Catskills пред да се започне еден во Округот оринџ.На Montreign Одморалиште Казино ќе биде изграден врз основа на поранешниот Согласност хотел.На $630 милиони проектот ќе вклучува голем хотел и затворен воден парк.Проектот е развиен од страна на Империјата Летувалишта и на Monticello Казино & Raceway.На Lago Одморалиште и Казино ќе биде изградена во Пневматик, Прст Езера градот.На $425 милиони предлог беше најголем во регионот, и казино се очекува да се вклучат 2,000 слот машини.На Lago предлог бил силно се противат од Amish жители во областа.Најмалите одобрен проект беше Реки Казино & Resort на Mohawk Харбор во Schenectady.$300 милиони проект е дел од еден поголем redevelopment на реката пред област, и ќе вклучуваат и хотел, а најмалку еден луксузен ресторан.Секој оператор сега ќе мора да платат еднократен надомест за лиценцирање, кое ќе се движат од 20 милиони долари за да $70 милиони евра врз основа на локации на казина.Три проекти беа избрани од 16 предлози кои беа на маса за управниот одбор да се разгледа.Неколку големи игри фирми да ги видат своите планови за одморалишта помина над, вклучувајќи Genting, Цезар и Хард Рок. најдобро ни онлајн покер reddit.