блок мене од коцкање сајтови

никој не е небото 48 слот егзотични

Секојдневно фантазија спорт оператор DraftKings има потпиша маркетинг партнерство со Националната Фудбалска Лига Здружение на Играчи (NFLPA).Во вторникот, Forbes објави дека NFLPA имаше потпиша група лиценцирање договор со кој ќе се овозможи DraftKings да се користат МАК играчи во DFS маркетинг.Ниту една страна не коментираше за условите на нивниот нов аранжман, кој доаѓа среде маркетинг блиц со DFS оператори поврзани со почетокот на новата МАК сезона.Во соопштението придружни огласот, DraftKings биз-dev ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Џереми Elbaum рече способноста за функција МАК играчи во своите маркетинг ", додава ниво на возбуда и конективност за да го игра тоа е голема победа за нас и нашата заедница." Ахмад Nassar, претседателот на NFLPA за маркетинг на арм МАК Играчи Inc., го изрази своето воодушевување дека "се повеќе и повеќе играчи и се случува да имаат корист од зголемувањето на раст на фантазија спорт." Nassar рече МАК играчи и DraftKings "и двете имаат интензивна, посветен фан бази" и дека спарувањето ќе понуди "ново ниво на автентичноста на дневна фантазија искуство." DFS сајтови имаат претходно потпиша договори со индивидуални МАК играчи и тимови блок мене од коцкање сајтови. DraftKings' новиот NFLPA пакт, најверојатно, ќе се обезбеди поголем пристап до поширок спектар на играчи без потреба за впечатлива индивидуални договори.Додека МАК играчи се дозволени да се појави во DFS реклами во кои DFS играчи се рече дека може да победи големи банки, МАК правила за спречување на своите играчи од прифаќањето на награди поголем од $250 на било фантазија фудбалски натпревар.На МАК е официјална политика, вели награда капа "е со цел да се избегне било појавата на impropriety која може да се резултат од учеството во фантазијата игри фудбал од страна на поединци смета да има нефер предност поради нивниот привилегиран пристап до информации." Но, се сеќавам, децата.. блок си од коцкање сајтови. на МАК не се разгледа DFS да биде коцкање никој не е небото додадете freighter слотови.

FANDUEL ВО ТОПЛА ВОДА во ТЕКОТ ГРУЗИЈА ТЕХНИКА РЕКЛАМИ DraftKings' државен удар доаѓа топло на петиците на archrival FanDuel добивање на топла вода во текот на неовластена употреба на рагби играчи во своите маркетинг.До неодамна, FanDuel биле правење либерална употреба на слика од Грузија Техника 2011 Жолта Јакни фудбал распоред, која има играчи Roddy Џонс и Џејсон Peters.Тимот, играчите и компанијата која го создаде распоред на сликата имаат сите тврдеше дека никој од FanDuel контактиран од нив во однос на употребата на сликата.Грузија Техника е правен оддел е, наводно, во потрага во прашање.Грузија Техника е член на Атлантскиот Брег Конференција, која беше меѓу петте NCAA фудбал поделби кои неодамна испратени писма до FanDuel и DraftKings, барајќи од нив да престане нуди DFS натпревари на нивните игри.Оваа најнова упад во заштитен територија ќе веројатно само се зголеми перцепцијата дека DFS оператори кои дејствуваат како закон за себе, и ќе доведе за понатамошни разговори за регулаторен надзор.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre никој не е небото 48 слот егзотични.