седум среќа казино gangnam coex гранка

ел дорадо " казино телефонски број

Игра покер како Прашливи Шмит и Крис Moorman како пар објавуваат вести на нивните наредниот покер книга проекти.Вчера, твое навистина напиша парче за процесот на обуката дека еден зема кога ќе се направи на вашиот пат низ редовите на Онлајн Texas Hold ' em.Дел од кои дел се опфатени важна улога дека покер-обука книги се на било кој млад млада, и така, тоа е одлична вест за да видите две игри најголемите ѕвезди ставање пенкало на хартија, на нивните мисли за играта. Moorman е Книга на Покер Како на земјата, дали некој ќе успее да победи $10m играјќи онлајн мулти-табела турнир (MTT) покер?Тоа е главата scratcher тоа е сигурно, но оној кој Крис Moorman има за нокти.Велика БРИТАНИЈА онлајн megastar достигна договор со издавачот Д&B Покер да објавува дел од работата што ветува да: 'подобри вашата покер игра со Moorman1 најголемата онлајн покер играч во историјата.' Проектот е дадено името 'Moorman е Книга на Покер" и издавачот и автор Бајрон Jacobs ќе биде помагање на човекот кој поседува повеќе Тројно Круни од Кралското Семејство средиме својот П и П е седум среќа казино gangnam coex гранка. Jacobs е автор на три покер книги: Размислете Како Покер Про, Колку е Добар Твојот Limit Hold 'em, како и Водич за Почетници Limit Hold' em, како и неговата соработка со Moorman е penciled во Ноември ел дорадо " казино цена на акција. 2014 U. С започне денот.Европејците ќе мора да почека до Дедо мраз доаѓа да се игра за да се добие своите раце на копија.Главната суштината на книгата ќе видите Moorman ги собереш освен избор на 100 турнир рака истории на луѓето да им погледне во мисловен процес на еден од најуспешните онлајн покер играчи на светот има некогаш произведени. "Бев одбиена од D&B Објавување за тоа во книга со нив.Јас не бев сигурен во прво за тоа, но по читањето на некои од нивните други книги што беше објавено и да зборува повеќе со нив за концепти, јас се зголеми многу возбудени за можност да се направи мојот прв покер книга.Навистина ова е прв пат досега имам направено било кој вид на тренинг, по каже.Јас никогаш не сум го сторил за обука видео пред, или било приватен тренер.Јас неодамна имале многу луѓе пишување мене и ќе побара да го направат сите од горенаведените, и овој само се чувствува како одлична можност." Moorman кажано PokerNews.Обрнете Внимание да се Обложи Големината Друг онлајн легенда одлучи да се приклучите во некои прст допирање на различен вид, само што овој пат на лицето во прашање е доста искусен кога станува збор за пишување врвен квалитет говедско месо за покер.Прашливи 'Leatherass' Шмит има назад каталог, која содржи убавини 'Третираат Вашата Покер Како Бизнис" и "Не Слушате Фил Hellmuth', и дека полица е за да се добие малку потешки со издавање на неговиот следен проект "се Обрне Внимание да се Обложи Големината." Шмит има здружи со Павле Hoppe, авторот на "Начин на Покер Воин" и пар одлучи да објави книга едно поглавје во време додека остатокот од книгата останува 'работа во прогрес' ел дорадо " казино собна услуга мени.

"Раката примери се од рацете сум игра онлајн, но концепти се применува насекаде.Обложуваат големината е критична концепт, во сите форми на ограничување покер.Може да се каже дека тоа е повеќе важно онлајн, бидејќи влогот големината и времето се само видови кажува што навистина може да ги собереш.Но вие исто така може да се каже дека тоа е повеќе важно телевизија затоа што играчите имаат повеќе различни стилови на залог големината.Во секој случај, треба да бидат корисни за секој кој игра без граница." Шмит го коментираше својот Facebook Страница.Првата глава е да биде објавен на јавноста се нарекува "Критички Концепти" и носи по воведното парче. "Секој знае дека флексибилен залог големината е дефинирање карактеристика на No Limit Hold' em, но премногу неколку играчи преземе целосна предност на тоа.Во оваа #1 Критична Концепт, ние ви даде некои упатства за читање и правење на облог различни големини, па биста од 10 на Правливи е вистински раце за смирено да ја покажат овие концепти во пракса." Главата е достапна за $2.99 и може да се најде на следниот линк.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ел дорадо " казино телефонски број.