античкиот слот машини њу џерси

лиценца да го убие казино сцена

Дорис Ли е $15 милиони подарок за UNLV во 2011 година беше lauded како оној што ќе го промени националните угледот на универзитетот.Таа продолжува да плаќаат дивиденди. "Јас заминав на друг универзитет на верувањето дека иднината на UNLV, генерално, но Ли Бизнис Училиште, беше огромна.Таа одигра силна улога во однос на вработување мене да UNLV и поттикнување на храбра визија за иднината на нашето училиште." Ли, 98, недвижности инвеститорот и казино сопственик, почина во вторникот на нејзиниот Лас Вегас дома по кратка болест. "Јас мислам дека во мојот ум, ние загубивме столб на заедницата" Hathaway рече античкиот слот машини њу џерси. "Таа мисли дека музика во живо со балетот беше од суштинско значење и се верува дека тоа го направија перформанси уметнички заврши", вели Ненси Houssels, ко-основачот на Невада Балет Театар и пријател Ли е.Во 2012 година, таа и Тед доби Извонредни Филантроп награда од Лас Вегас глава на Здружението на прибирање Средства Професионалци.Во 1960 година, Ли станал член на извршниот одбор на Националната Долар Продавници, еден синџир основана од страна на нејзиниот татко, Џо Shoong.Откако таа во брак нејзиниот втор сопруг, Тед, во 1969 година, тие го формираат Урбани Земјиште Ко.во 1972 година античкиот слот машини во близина на мене. "И во неа 90-тите години таа беше вози својот автомобил и возење до заводот.Таа беше фантастичен businesswoman." Андре Превозникот, главен оперативен директор за Eureka Казина, рече тој научи да мислам дека повеќе од јасно за потребите на бизнис од неа, само што таа се научи како да се направи подобро говедско месо и брокула lichtgewicht koffer се сретна tsa слот.

"Дар беше трансформација за нашиот колеџ", рече Брент Hathaway, декан на Ли Бизнис Училиште. Тоа поседува имот во Калифорнија и Невада, вклучувајќи го и Eureka Казино својства во Mesquite и Лас Вегас. "Ако тоа спектар постои во другите луѓе, јас, секако, не се знаат ниту," Превозникот рече, додавајќи дека Ли беше севкупното matriarch лиценца да го убие казино сцена. "Со Eureka, таа беше вклучени многу рано во знаејќи колку што би можело да се инвестира, и како би можеле да финансии работи." Ли остана вклучени со двете нејзини синови, Григориј Ли и Ернест Ли, во раководството на семејна компанија, додека нејзината последна болест licencia став казино онлајн аргентина.