кога казино отворена во охајо

пријавете се за временски слотови онлајн

Договорот ќе видите Playtech е играч за управување со платформа се користи од страна на сите Fortuna Забава Група брендови низ пет територии Лондон, ноември 26th 2018 – Playtech, водечки светски omni-канал игри компанијата, денес најавува продолжување и проширување на својата долгорочно партнерство со Fortuna Забава Група (FEG), најголемата обложување & игри оператор во Централна и Источна Европа (ЦИЕ).Новиот договор ќе го видите Playtech е IMS играч за управување со платформа стане основната платформа се користи од страна на сите FEG брендови низ чешка, Словачка, Полска, Романија и Хрватска.Сето ова претставува проширување на Playtech почетната договор со FEG, која беше договорено во август 2016 година кога казино отворена во охајо. По успешното две годишен период се фокусирани на чешка и Романија, која беше истакната од страна FEG е продолжение раст низ регулирани пазари во Европа, ова партнерство е да се прошири за да ги покрие сите свои брендови низ сите пазари.Како дел од договорот, Playtech е партнерство со FEG, исто така, беше продолжена за уште седум години.Шимон Akad, COO, Playtech, рече: "Ова е значаен договор за Playtech и FEG.Продолжување и проширување на нашето партнерство го нагласува и успехот што го имале, и понатамошниот раст гледаме напред.Ова е совршен пример за тоа како Playtech технологија води на начин кога станува збор за овозможување на оператор раст низ регулирани пазари, и понатаму одраз на нашата улога како инфраструктура на индустријата." По Widerstrom, Група извршен ДИРЕКТОР на Fortuna Забава Група, додаде: "Кога првпат соработува со Playtech, што е наведено нашата цел е да стане водечка обложување и игри оператор во ЦИЕ регионот.Има постигнато оваа амбиција, ние ќе продолжи во потрага да расте и да се изгради нашата понуда понатаму во нови и постоечки регулирани пазари.Нашите тесно партнерство со Playtech ќе продолжи да биде од клучно значење во надминувањето на оваа стратегија и доставување на водечка индустрија на omni-канал пристап кон нашите играчи." Договорот ќе видите Playtech поддршка постојаниот раст на FEG во двете нови и постоечки регулирани пазари.Во 2017, FEG видов 93% зголемување во вкупниот број на удели за нешто повеќе од €2 милијарди долари, детерминирани првенствено од страна на раст во онлајн. Playtech почетната договор со FEG беше за снабдување со скалести, omni-канал платформа и лесна паричникот технологија.Како дел од ова партнерство, во февруари минатата година Playtech стана првиот добавувачот да започне онлајн казино во чешка со FEG.Преку продажба на мало и онлајн Playtech е IMS платформата сега ќе го олесни процесот на интеграција на FEG е спортски обложувања понудата во сите територии, и пошироко неговата omni-канал стратегија преку продажба на мало и дигитални.За Playtech Основана во 1999 година и премиум наведени на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech е технологија лидер во коцкање и тргување финансиски индустрии. Playtech е коцкање индустрија е водечка технологија компанија, доставување на бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер, услуги, содржина и технологија платформа цела индустрија е најпопуларниот производ verticals, вклучувајќи казино, во живо казино, спортско обложување, виртуелен спорт, бинго и покер.Тоа е пионер на omni-канал коцкање технологија преку интегриран платформа технологија, Playtech ЕДЕН кога казино отворена во онтарио.
Playtech ЕДЕН обезбедува податоци-управувано маркетинг експертиза, еден паричникот функционалност, CRM и одговорен коцкање решенија преку една платформа низ производ verticals и низ мало и онлајн кога казино open во њујорк. Playtech партнери и да се инвестира во водечките брендови во регулирани и ново регулирани пазари да ја испорача на своите податоци-управувано коцкање технологија преку продажба на мало и онлајн синџир на додадена вредност пријавете се за временски слотови онлајн. Playtech овозможува на своите технологијата на Б2Б основа на индустријата водечките мало и онлајн оператори, земја-врз основа казино групи и владини спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа.Како на јуни 2018, преку стекнување на Snaitech, Playtech директно поседува и работи во водечките спортски обложувања и игри бренд на интернет и мало во Италија, Snai.
Snaitech работи B2B2C модел, како оператор на услуги, овозможувајќи franchisees за искористување на Playtech технологија оџакот во трговијата на мало опкружување при работа водечки бренд, Snai, директно на интернет како B2C бизнис пријавете се за временски слотови google. Playtech е Финансии Дивизија, наречена TradeTech Група, е технологија лидер во CFD тргување и финансиски индустрија и работи како на B2C и B2B основа. Playtech има вкупно в.5,800 вработени низ 17 држави и е со седиште во Isle of Man.За понатамошни информации, молиме контактирајте: Playtech саладин Џејмс Њуман, Раководител за Односи со Инвеститорите & Корпоративни Комуникации Headland Консултантски Том Џејмс c/o Headland Консултации +44 (0)20 3805 4822 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.