најновиот онлајн казино без депозит бонус

artikel џуди покер на интернет terbaru

Филипините регулатори се казни со парична казна Јапонски игри уред создателот Универзална Забава $2.2 m над одложувања во заврши својата Манила казино проект.Универзална, која е во сопственост на милијардер Kazuo Okada, е изградба на интегриран одморалиште во Манила Забава на Градот игри зона преку своите Филипините подружница Тигар Места за Одмор и Забава.Сепак, проектот наиде на бројни пречки, вклучувајќи сериозни правни истражувања – се прашува Тигар execs јавно да се изразуваат сомневање во исполнувањето на нивните оригинални Март 2015 отворање на целта, што укажува на крајот на 2016 година отворањето беше повеќе шанси.Во октомври минатата година, Филипините игри регулаторот PAGCOR предупреди Тигар дека неуспехот да се држиме до неговата оригинална распоред може да резултира во одземање на Тигар е Php 100 (m) гаранција.Овој февруари, Тигар праша PAGCOR за дополнително продолжување за да Q2 2017 да се приспособат на проектот дизајн промени.Ова барање беше одбиено и Тигар бил предупреден дека нивните привремени казино лиценца може да се соочи со прекин како резултат на одложувањето.Во понеделникот, Тигар е проект менаџер информирани PAGCOR дека проектот беше само 56% се заврши.Соодветно караше, PAGCOR чкрапалото, confiscating Тигар е $2.2 m гаранција најновиот онлајн казино без депозит бонус.
PAGCOR ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Френсис P artificer правопис слотови краток одмор. Хернандо Ројтерс изјави дека Тигар и биле дадени 90-дневен период почетокот на 21 април на "објасни зошто нивните лиценца не треба да биде прекината." Тигар е Манила Bay Места е еден од четирите проекти закажана за Забава Градот зона .Два проекти – Bloomberry Установи' Solaire Resort & Casino и Melco Круна Забава е Градот од Соништата Манила – веќе се отвори.Заедничкиот потфат на Genting Група и Глобалната Алијанса Група планира да отвори Места Светот Bayshore во 2018 artificer ниво 1 правопис слотови.
Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre artikel џуди покер на интернет terbaru.