рај долина казино морган град

колку е infinix забелешка 7 во слот нигерија

АМЕРИКА Националната Кошаркарска Асоцијација commish Адам Сребро направени бранови со про-спорт обложување op-ed проследено со тврди дека НБА имаше "дефиниција" за сојузниот спортски обложувања закон; Ultimate Игри најави дека беше затворање после 19 месеци онлајн во Невада; Amaya Игри приходи скокна 519% благодарение на придонеси од PokerStars и Full Tilt, додека друг истакнат Калифорнија племе се приклучи PokerStars' Кали коалицијата; Цезар Забава конечно призна стечај е неизбежен, откако го загуби $10m дневно во текот на Q3 додека Цезар Интерактивни доби голем поттик од неговата општествена казино операции; Њу Џерси е регулирана онлајн игри на пазарот објавено најниско покер приходи на денот, а Атлантик Сити казина објавено ретка приходи добивка; Онтарио Лотарија и Игри prepped мек лансирањето на својот нов PlayOlg.ca коцкање сајт додека Loto-Квебек прифати извештајот повикува на тоа да се лиценца меѓународни онлајн коцкање оператори; Черчил Падови стекнатите социјални/мобилни гејмерите Големи Риби Игри за $885m; Нацрт Кралевите потпиша партнерство со Националната Хокеј Лига, додека поранешниот WSOP шампион Крис Moneymaker ја понуди својата пресудата на фантазија спорт; Кралот Дигитални надева нов Кенди Здроби титулата ќе се јават на своите паѓа добивка; една нова студија појдов дупки во теоријата на социјална казино игри 'младоженецот' деца за вистински пари, коцкање; рејтингот се надолу за Светската Серија на Покер ноември Девет но кредитниот рејтинг отиде за 2014 година champeen Мартин Jacobson.ЕВРОПА Bwin.страна потврди дека тоа беше голем потенцијал за стекнување на целта, со Amaya Игри и Playtech шпекулира да биде во лов; Шпанија онлајн игри на пазарот доби поттик, од втората половина на Светското Првенство; PokerStars се согласи да одговори на контроверзниот седење скрипта прашање; Хрватска е онлајн коцкање закони доби палците нагоре од Европската Комисија; FSB Техника ко-основач на Дејв McDowell се обратил до cloud-базирани успеа спортски обложувања решенија; ние се најде уште една можност да се поврзат приходи извештаи до некои многу убава Европски девојки; онлајн коцкање конференција mainstay Ребека Liggero recapped акција на Мобилни и Таблет Коцкање на Самитот во Европа и открива како такви настани може да ги инспирира слушателите да се размислува надвор од кутијата.АЗИЈА Јапонија се појави да имаат официјално се откажале од надеж на донесување неговото казино законодавство во 2014 година; НИ федералните обвинители обвинети Павле Phua на поткуп Macau полицијата за да се добие негово пуштање на спортски обложувања трошоци ова лето; Круна Места беше кажано да се управува јасно на Макао казино икона Стенли Хо; Genting Сингапур зеде Q3 победувајќи во рацете на среќа VIP коцкари; SJM Стопанства eked од 'пристоен' Q3 перформанси додека Галакси Забава bucked Macau е тренд со објавување на VIP коцкање добивки; Јужна кореја казина доби поттик од Кинески коцкари; нова Сибирскиот казино нуди soundproof "алиби" телефон кабини со лажни позадина звуци; Австралија ТАБОТ стави обновена акцент на онлајн wagering; Rafi Farber предложи Кина економски проблеми може да се одржи иднина терор за Макао е казино оператори и Мет Севиџ кажано Angelia Ong што WPT Националните Филипини ќе изгледа како и во наредните години.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рај долина казино морган град.