како да се откупи zynga покер кодови

магија град казино мајами забава

MGM Спрингфилд има освоено помалку бруто игри приходи долари секој месец, бидејќи таа се отвори во август.На $960 милиони интегрирани casino resort пријавени околу 4.5 проценти пад во ноември во споредба со октомври.Бруто коцкање приходи (GGR) изнесува $21.2 милиони минатиот месец, речиси 1 милион долари пад од октомври.Уште од отворањето кон крајот на август, игри победи одби во секоја од одморалиштето е три полни месеци во работењето.И покрај финансиските податоци, сопственост на претседателот Михаил Mathis вели дека сите е добро во Масачусетс казино.Тој рече дека ноември е "уште една солидна месец." MGM Спрингфилд акции 25% од GGR со државата.Од неговото 23 август отворање, Масачусетс има собрано скоро 20 милиони долари од казино. MGM Спрингфилд отвори со многу фанфари и долги линии.Казино освои речиси $9.5 милиони во првата недела, а во септември, својата првиот полн месец, одморалиште пријавени GGR на $27 милиони евра.Но, како температурите се изведува надвор, така има игри во внатрешноста.Далеку од Пустината Mojave каде Лас Вегас Лента се наоѓа, MGM е реализација на есен и зима месеци во Нова Англија се игра рака во согласност коцкари дома. Plainridge Парк, на слотови-само објект кој е само друга Масачусетс казино во моментов во работата, го видел GGR пад од октомври до ноември во секоја од местото е три години.Сепак, Plainridge има објавено зголемување во декември и во претходните години, и тоа е нешто MGM Спрингфилд се надева дека ќе успее да постигне овој празник месец.Третиот по големина град во Масачусетс, просечната дневна температура паѓа од 83 степени Целзиусови во август, на 52 степени во ноември како да се откупи zynga покер кодови. MGM Спрингфилд се наоѓа само 13 километри северно од каде две племиња во Конектикат се обидуваат да се изгради сателитски казино.Целта е да се задржи игри долари и вредни даночните приходи од тече низ Масачусетс-Конектикат границата на MGM казино.Игри на проширување законот помина во Конектикат бара одобрување од американското министерство за Внатрешни работи (ДОИ), но Внатрешни работи Секретар Рајан Zinke никогаш не потпишан на ревидираната племенски игри compacts како да се повтори казино heist првично. Zinke најави својата оставка оваа недела, а тоа е давање на нов живот на сателитски казино планирани за Исток Виндзор.Сен.Ричард Blumenthal (D-Конектикат) рече дека дојдовни внатрешни работи секретар треба да се направи приоритет да брзо се одобри на Исток Виндзор казино.Одлуката за компактен беше законски, сосема погрешно и wrongheaded," Blumenthal рече на Zinke одбивање да го одобри како да се откупи дин слотови награди.

"Тоа би требало да биде некој нов ден за нови казино и оваа племенска иницијатива." Правно пријавени во април што го ДОИ имаше писмено одобрување писма, но Zinke тогаш интервенираше и обратна разбира.Вести штекер дополнително се наведува дека секретарот сретнале со неколку лобисти кои работеле за MGM Места магија град казино мајами забава. MGM прави сé што е во нејзина моќ за да го запрете Исток Виндзор казино.Компанијата неуспешно ја тужеше Конектикат врз основа на тоа дека тој незаконски легализација на комерцијални коцкање од страна на дозволи двете племиња да се изгради казино на не-суверените земјиште. магија град казино мајами концерти.