она што е најчестиот верзија на покер

замокот мистерија писател покер група

Покер содржина креаторите Jaime Staples и Еван Џарвис види беспомошно како на YouTube се одредување видео по видео цитирање на одредбите на 'Заедницата Упатства'.Тоа е за пет години од Викторија Coren-Мичел лево PokerStars како амбасадор по тие одлучија да се преселат во онлајн казино бизнис.Пишување на нејзиниот блог на време: "Ова не е критика на PokerStars се: бизнис е бизнис, тие се обезбедување на нова услуга за која луѓето сакаат, и знам дека тие имаат намера да се придржуваат на некои клучни принципи за одговорно игри.Таа не е анти-казино или; јас поминуваат многу време во казина, и јас се познати да се занесе во живо табела игри она што е најчестиот верзија на покер. "Но, јас не можам да професионално и јавно да го поддржат, дури и пасивно со тишина со моето име уште во текот на продавница.Покер е игра сакам, покер е она што јас се регистрираа за да се промовира.Прашањето јас сум веројатно праша најчесто во разговорите е за опасност од зависност, ќе skint и така натаму.Јас сум секогаш внимателно да ја објасни разликата помеѓу суштински објективна природа на покер, каде што сите ние се едни од други со исто основните шанса, а оние казино игри во незавидна и шансите кои можат да бидат (особено online) па опасни за ранливите или очајна.Иако PokerStars ме увери јас не ќе мора да активно се промовира казино рака, знам дека во моето срце која продолжува во мојот сегашната улога може ризик помага да испрати луѓе на местото каде што тие ќе наидат на нешто што мислам дека е опасно.Тоа не е начинот на кој сакам да заработат за живот." Тоа траеше некое време, но тоа се чини YouTube достигна до истиот заклучок како "Само Поврзете' домаќин.Во текот на викендот, YouTube е гувернери одлучи да бегаат покер содржина смета да биде создадена да го продаде славата на онлајн коцкање казина како циркус изродите во елитниот луѓе' свадбена церемонија.Покер заедница за прв пат станал свесен за YouTube сегашниот интерес во покер содржина по Jaime Staples започна со објавување на Твитер дека YouTube беше отстранување на својот материјал она што е најчестиот победничка страна во покер.
Staples продолжи да твит ажурирања како број на избришани видеа се зголеми до тоа maxed надвор 134 видеа.Тоа беше како брутален како се гледа на две-години стариот дете сопнување преку топол песок минус нивните Crocs замокот мистерија писатели покер ноќ. — Jaime Стејплс (@jaimestaples) 1 јуни 2019 Staples не е само професионален покер играч чувство беспомошни како YouTube испуштивме нивната кариера надолу во тоалет.Еван Џарвис, исто така, објавена на Твитер дека YouTube ги отстрани 100 парчиња на содржината, и исто така, издаде него две штрајкови во "три предупредувања и вие сте надвор" политика.По 10 години напорна работа и без повреди, преку ноќ Сум добил 2 штрајкови и сум на закана за добивање 2 повеќе во текот на ноќта и губење на целиот мој канал?Ве молиме, известете @YTCreators Ова е мојот живот тука pic.twitter.com/KCnsyPsUmM — Gripsed Еп Giveawayhttps://gripsed.com/giveaway (@GripsedPoker) 2 јуни, 2019 YouTube е чудовиште, и ова го прави голем предизвик да се комуницира со никого, и ова е голем проблем за Staples, Џарвис, et al.На gander на Твитер и статии во медиумите, покажува дека оние кои се одговорни за бришење видеа во рамките на YouTube не се разбере разликата помеѓу онлајн покер, и онлајн коцкање.Истите извештаи укажуваат на тоа примарниот проблем се чини дека да се биде Стејплс " и Џарвис е референци на PokerStars замокот мистерија писател покер група. Staples беше член на PokerStars' ambassadorial тим за четири години пред неодамна се пресели во partypoker, и Flushdraw е Haley Hintze што е наведено во неа парче на тема која Џарвис 'често промовираат PokerStars силно.' YouTube има обвинети и Staples и Џарвис на прекршување на нивните 'Заедницата Упатства,' со 'Продажба на Нелегални или Регулирани Стоки,' дел се куршум во главата.Продажба на Нелегални или Регулирани Стоки Содржини наменети да продадат одредени регулирани стоки и услуги не е дозволено на YouTube.Ако видите содржина која ги прекршува оваа политика, ве молиме пријавете го тоа.Инструкции за пријавување на прекршување на нашата Заедница Упатства се достапни овде.Ако сте пронашле повеќе видеа, коментари, или на корисникот целиот каналот што сакате да се пријавите, ве молиме посетете ја нашата алатка за известување, каде што ќе бидат во можност да поднесе повеќе детални жалбата.Што ова значи за вас.Ако сте објавување на содржини, не пост содржина на YouTube ако тоа има за цел да ги продаваат директно на некој од долунаведените предмети или линкови до сајтови кои продаваат овие предмети замокот харбор казино bronx ny. – Онлајн коцкање казина.Џарвис има блиски до 70.000 претплатници на YouTube, и Стејплс има повеќе од 94,000 низ неговите две YouTube сметки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre red hot покер растенијата и мачки.