казино машина sous ouverture

pied де parasol на рулет leroy мерлин

6 февруари, 2017 – Yggdrasil Игри стави пенкало на хартија, во договор со Marathonbet за снабдување на операторот со својот целосен пакет на видео места низ велика БРИТАНИЈА и dot com пазари.Игрите ќе бидат интегрирани преку снабдувачот е индустрија-промена iSENSE 2.0 HTML5 рамка, овозможувајќи им да бидат лансирани истовремено на десктоп и мобилни. Marathonbet, која минатата година започна ко-брендирани Marathonbet / Манчестер Јунајтед во живо онлајн казино, исто така, ќе се добие пристап до добавувачот е колекција на во-игра промотивни алатки, ПОТТИК™, вклучувајќи го и неодамна започна Мисии карактеристика и социјална алатка за споделување ФАЛИ. Fredrik Elmqvist, извршен ДИРЕКТОР на Yggdrasil Игри, рече: "Ние сме возбудени за да ги здружија силите со Marathonbet да се стави нашето портфолио на игри во својот играч раце казино машина sous ouverture. "Тоа е навистина силен старт на годината за нас, и ние имаме цевковод спакувани полн со нови игри и карактеристики кои ние сме возбудени да се носат на пазарот во текот на наредните месеци.Ние, исто така, имаат и дополнителни партнер се занимава set да бидат објавени." Кристијан Melin, Раководител на Игри на R&D во Marathonbet, рече: "предизвик за секој оператор кога станува збор за нивната игра портфолио е воспоставување на рамнотежа помеѓу количина и квалитет pied де parasol bois рулет.
Yggdrasil може да се обезбеди и, која е причината зошто имаме интегриран нивниот целосен пакет на игри во нашиот веб-сајт. "Ние сме исто така среќни да имаат пристап до своите во-игра промотивни алатки, и со нетрпение очекуваме да работиме со иновативни карактеристики како што се ФАЛИ. Gamification ќе биде клучен тренд во наредните месеци, и ова го става многу понапред од крива." Yggdrasil портфолиото содржи широк спектар на најпопуларните казино игри, вклучувајќи: Alchymedes, Двоен Џинови, годишни времиња, Викинзите се Оди Berzerk, прогресивна џекпот Џокер Милиони, и Нирвана.Места се поткрепени со Yggdrasil е индустрија-води збирка на во-игра промотивни алатки, ПОТТИК™, кој е дизајниран да ја зголеми ангажман и задржување pied де parasol deporte рулет. Yggdrasil освои Слот Услуги на Годината во 2016 година EGR Б2Б Награди, најдоцна во растечката листа на признанија, вклучувајќи Игри на среќа Софтвер Снабдувач на Годината во 2016 година Меѓународниот Музички Награди, и Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда на 2015 EGR Б2Б Награди.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Бен Cleminson +44 (0) 20 3586 8267 [email protected] За Yggdrasil Игри Yggdrasil Игри е провајдер на супериорен интернет и мобилни казино игри.Тоа се појави како еден од индустријата најмногу се почитувани и признати добавувачи и обезбедува игри за некои од најголемите светски оператори, вклучувајќи: bet365, Betsson Група, bwin.партија, Цреша, LeoVegas, Г-Зелена, Casumo и Unibet.Компанијата е со седиште во Малта, со голема развој канцеларија во Краков, Полска и регионална канцеларија во Гибралтар.Фирмата поседува лиценци во Малта, Романија, Гибралтар и Велика Британија pied де parasol на рулет leroy мерлин. Yggdrasil е слотови се познати по нивните исклучителни графика и игра и многу станаа глобални хитови.Тие се интегрирани преку индустрија-промена iSENSE 2.0 HTML5 рамка која овозможува истовремено започна на десктоп и мобилни, и се поддржани со ЗАЈАКНУВАЊЕ™, колекција на промотивни алатки фокусирани на ангажирање и задржување преку концепти како Супер Слободен Врти™ и Парични Трка, и се ФАЛИ, индустријата-првиот концепт кој овозможува промоција на игри преку социјалните канали.iSENSE 2.0 може да се пофали број на индустрија-водечки функции, вклучувајќи размер 16:9, вжештена-брзо вчитување пати, масна на графичката околина, напредни локализација, брзо-режим на play, без скрин сејвер режим на мобилен и игри кои може да продолжи да игра во неактивен табот.

Yggdrasil е добитник на Слотот на Услуги на Годината во 2016 година EGR Б2Б Награди, Игри на среќа Софтвер Снабдувач на Годината во 2016 година Меѓународни Игри Награди и Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда на 2015 EGR Б2Б Награди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.