она што државите се онлајн спортски игри на правни

покер соба един бонус senza deposito immediato

Lotteriinspektionen генерален директор Håkan Hallstedt, кој ја водеше 18-месечниот преглед на шведската коцкање, има доставено до владата на task force е заклучоци и препораки, во целост се потврдува претходно Ројтерс insider извештаи објавени оваа недела (види го претходниот InfoPowa извештаи).Важни препораки од панел вклучуваат предлог Svenska Spel тековните монопол над онлајн коцкање треба да се прекине и да се замени со полиберални лиценцирање систем, ефикасно отворањето на пазарот и воведување на повеќе конкурентна средина.Таквиот потег ќе се смири на Европската Комисија, што се бара Шведска да се откаже од својата монополското политики.Друга клучна препорака е дека имателите на одобренија и дозволи се оданочува 18 проценти од GGR – нешто повисоко од Европската норма од околу 15 проценти, но пониска од соседните надлежност на Данска, која тврди дека 20 проценти од GGR за taxman.Поддршка на реформираниот индустрија, панел препорачува тешка и казнени за спроведување на политика против нелиценциран оператори со цел да се заштитат оние кои имаат постигнато шведски лиценцирање според новиот dispensation.Во доставување на извештај, Hallstedt рече дека новата законска рамка треба да ги опфати сите коцкање услуги во земјата-врз основа казино, лотарија, коцкање крстарење бродови, спортски обложувања и iGaming сектори, со ефективна целни датум на 1 јануари 2019 она што државите се онлајн спортски игри на правни. Индустрија извештаи веќе одамна сугерираа дека шведската влада сака да го донесе море (и даночните) главен онлајн коцкање компании како Betsson и Kindred-Unibet по потекло од Шведска, но принудени од страна на постојниот систем да работи од надлежност како Малта Kindred веќе објави изјава добредојде на препораките и ги повика владата да ги имплементира истите штом е применливо.Откако владата ја разгледа извештајот и препораките, а законот ќе се воведе и на собранието – веројатно околу есен 2018 она што државите се онлајн коцкање правни.
Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 покер соба един бонус senza deposito. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. покер соба един бонус senza deposito immediato.