покер ноќ во инвентар најбрз начин за да добиете елементи

подготовка прелива.болка казино био recette

Нема прашање дека онлајн коцкање е тестостерон доминираат индустрија.Ако ги забележува женски лице во коцкање индустрија confab или soirée, таа често ќе бидат облечени во бикини, Daisy Dukes, bodypaint, или дури и помалку.Но, не дозволувајте тоа да ви будала — постојат многу жени кои работат во оваа индустрија кои се повеќе не се очекува да doff нивната облека од било од илјадници на мало, надвор од форма и над ридот копилиња со кои тие работат.Сега, изберете неколку од овие високо мотивирани, навистина посветен на женски стручни лица се признати со номинации во Меѓународни Жените Во Игри (ПЕРИКА) Награди, и ние тука во CalvinAyre.com се двојно горди да објавиме дека двајца од оваа година номинирани град од нашата сопствена редови.Инспирација на Годината: РЕБЕКА LIGGERO Како CalvinAyre.com's себе си, тој, roving новинар, Ребека Liggero има пламна и 'се камерата, ќе интервју' трага тоа е навистина без преседан во нашата индустрија, и има направено доста име за себе како резултат на тоа.Уште едно име луѓето може да се препознае е Bodog Беки, но она што луѓето може да не се свесни е дека Беки не е Ребека е смени его, но нејзиниот близнак сестра.Во суштина, тие се онлајн коцкање индустрија е Olsen Близнаци, минус virginity часовници и неколку стотици милиони долари во банка.Дека е во право.Ребека и Беки се две сосема посебна, различни поединци -- за секој еден вградувајќи различни половина на Работиме Напорно/Игра Тешко етос долго се залагаа по еден Калвин Ayre.Да ви помогне да правилно да се направи разлика помеѓу две, треба да знаете дека Ребека е еден следење надолу испитаници, да побарате од нив љубопитство прашања, додека Беки песни надолу бармени да прашам за стрелците.Ребека добива до в зори, започнува остварување на повици, прават истражувања и prepping за интервјуа.Беки се сопнува враќање во хотел во зора, pausing само доволно долго за да mumble критичните точки на нејзиниот вечер да Ребека и отстрани нејзината рака-на пред паѓање во кревет и полагање надвор, останувајќи таму до зајдисонце, кога Ребека 'удари надвор" и Беки roars врати во живот.Затоа што тие толку целосно epitomize оваа јин/јанг tag-тим парадигма, ние се чувствуваме тоа е малку нефер за Ребека да бидат издвојувани за признавање со ПЕРИКА Награда без некои кредитна пренасочени Беки е начин.Се надеваме дека номинацијата комисијата ќе признае дека пишување-во гласаат за Bodog Беки е глас за Ребека Liggero, и обратно.Ако победник, Ребека вети дека ќе го сподели својата награда со Беки, и Беки ветил дека нема да го остави на подот на црното кабината на нејзиниот пат кон дома од Soho ноќен клуб.Ѕвезда на Иднината: FAWN LABRIE Fawn Labrie, извршен ДИРЕКТОР на NudeFishMedia (компанијата која ги произведува CalvinAyre.com), е за Ѕвезда на Иднината, добитник на наградата за жена 'чија енергија, амбиција и великодушноста на духот претставува позитивен иднината на коцкање индустрија', и ние не можам да се сетам на секој кој подобро да ги внесува овие квалитети од нашите почитувани Fawnzie.Во однос на енергија, Fawn работеше околу часовникот за повеќе од една година, со цел да се камшик CalvinAyre.com во форма на време за своите Алфа започне во Прага претходно оваа недела.Како за амбиција, да речеме Fawn нема да биде задоволен додека CalvinAyre.com eclipses Facebook во популарноста.Конечно, кога станува збор за 'великодушноста на духот', Fawn е.. покер ноќ во инвентар најбрз начин за да добиете елементи. хм, Fawn е .. подготовка pate пица казино. таа, ух.. подготовка прелива болка казино био. Нема.НЕ, dammit!Не повеќе од ова.Јас не одам за да лаже за вас повеќе, Fawn.Светот треба да знае што садистички, бездушно чудовиште си станал.Луѓе, Fawn Labrie е повеќето страшни тиранин светот досега го видел.Сериозно, во споредба со Fawn, Atilla на Нивната изгледа како Ганди.Еден ден таа беше сите сладост и светлината и 'путер не се растопи' бла бла бла, и следно нешто што знам таа само ебат купени.Лично, јас го обвинуваат нејзиниот цвет-дете родителите и нивните милитантни вегетаријанска верувања.Премногу тофу за премногу долго, ми се погоди.Како и да е, луѓето како да се зборува за тоа како "ефикасни' Fawn е.Сакате да знаете зошто таа е толку "ефективна"?Таа веќе не е едноставно го поучува својот персонал да не работи, таа се заканува нас, за нашите семејства, па дури и нашите миленичиња со тешки телесни штета ако не успееме да живеат и до нејзиниот очекувања.Веројатно мислите дека јас сум да се биде премногу драматичен, дека сите тим лидери ја изгуби својата срање од време на време, но Fawn е закани не се само празни разговор.Еднаш сме биле во Viet Виетнам, и Fawn имаше својот Blackberry украдени право надвор од нејзината рака од страна на некои човек кој шлаг од страна на скутер.Во рок од 48 часа, Fawn имаше следи човек надолу со помош на локален криминал шеф, и... О, боже, на работи Fawn не да го овој кутриот... На скокач кабли и... Ох, Бог...
Сериозно, тоа беше како нешто надвор од Hostel... Толку многу крв.. подготовка прелива.болка казино био recette. јас не запре фрлање копии за една недела... сфаќам дека во издавање на ова предупредување, јас се запечатени мојата судбина.Но вашиот навремено постапување може слободно другите од тоа да имаат да издржи исто grisly смртта што јас сега се соочуваат.Ве молиме, за љубовта на Бог, да гласаат за Fawn за Ѕвезда на Иднината.Ако таа не победи, останатите CalvinAyre.com членови на персоналот' крв, ќе биде во ВАШИТЕ раце.За целосна листа на Жените Во Игри награда кандидати, оди тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.