Geant казино животинско премин нов хоризонт

best online poker sites michigan

По освојувањето на Ракета Хипотека Класичен, Bryson DeChambeau е сега обложување омилени во некои sportsbooks за секоја од трите голф специјалност во 2020 година. На 26-годишниот е во 10/1 во PGA Титула, US Open, и Мајстори.
DeChambeau беше доминантен во неделата, објавување на финалниот круг 65 (-7) да скокаат лидер Матеј Wolff и да победи со три.Во 11 PGA Tour турнири тој е внесен во 2020 wraparound сезона, тој е направен 10 парчиња, има осум топ-10 завршува, и да победи geant казино животинско премин нов хоризонт. DeChambeau е, исто така, да Број 7 во Службен Светот Голф Пласман.Тоа е малку емоционална за мене, бидејќи јас не направиме нешто малку поинаква.Ја променив моето тело, јас го промени мојот начин на размислување во играта, и беше во можност да се постигне победа додека играте сосема поинаков стил на голф", рече DeChambeau. Oddsmakers целата нација, брзо се обидува да ја намали нивната одговорност на buffed-up Texan со скратување на неговите шанси за победа неговата прва голема.На Westgate SuperBook во Лас Вегас има му се омилени (10/1), преземање на врвот на самото место од тековниот светски Број 1 Rory McIlroy — кој е сега во 12/1 во секоја од трите специјалност.За време на суспензија на PGA Tour, DeChambeau користи времето за рефус до, додавајќи 40 фунти за неговиот 6'1" рамка.Од турнејата продолжи игра минатиот месец, DeChambeau одигра во сите четири настани, снимањето завршува на Т3, T8, T6, и 1 best online poker sites money. Тој е комбиниран -69 под par за четири турнири, со гол просек од 66.43 потези по круг.И дека има bettors купување DeChambeau фјучерси.Се разбира, нема гаранција DeChambeau е солидна игра со продолжи.Во играта на голф, единствена сигурност е дека ќе има издигнувања и падови.Не сите oddsmakers се продава дека DeChambeau е човекот да го победи во специјалност.На FanDuel sportsbook уште има McIlroy со најкраток шансите.31-годишниот Северна Ирец и четири време главен победник е 7/1 за PGA, 9/1 на US Open, и 6/1 во Мајстори.Победи на Мајстори — rescheduled од април до ноември 12-15 — ќе ја заврши кариерата Гренд Слем за McIlroy best online poker sites italy. FanDuel има DeChambeau за три специјалност на 11/1, 14/1, и 12/1 best online poker sites michigan. За сите возбуда околу DeChambeau, тоа е вреди да се напомене дека тој се мачеше во почетокот на дел од својата кариера во специјалност.Во 14 специјалност тој е пуштена (вклучувајќи како аматер), DeChambeau има направено намалување на осум пати.Сепак, тој има само три топ-25 завршува, и нула топ-10 завршува.Неговите најдобри заврши T15 во 2016 година НИ се Отвори во Oakmont Земјата Клуб.На US Open враќа на Крилест Нога за прв пат од 2006 година двојно надолу значење во коцкање. На Mamaroneck, Њујорк, местото каде е Phil Mickelson птицата направени двојно bogey на последната дупка да се изгуби Џеф Ogilvy со еден истрел. Mickelson ќе капа од неговата сопствена кариера Гренд-Слем со победа на Крилест Нога во септември.На SuperBook има Lefty на 100/1 да ја воочи големината на трофејот. двојно надолу во блек џек rdr2.