може да се префрлат ram меморија слотови

asda периодични слотови над божиќ

Лас Вегас Кулинарски Унија штрајк кој би можел да ги уништи градот економијата е барем делумно избегната.Во 2 сум Pacific Time петок наутро , барем 12,000 казино работници во девет својства се наоѓаат надвор, тие би достигна некаков услови за нов пет-годишен договор со втората-најголемите игри оператор на Лас Вегас Лента може да се префрлат ram меморија слотови. SLS, Stratosphere, На Tropicana, На Westgate, и Д во центарот на градот, исто така, останат во опасност како разговорите продолжуваат.Невада е најголемиот унија претставува кујна работници, коктел и храна сервери, бармени, guestroom присутните, и носачи.Унија службени лица се бараат зголемување на платите и надоместоците, мерки против сексуално малтретирање, и гаранции од казино оператори кои работници ќе добијат напредна обука за вештини и не се замени од страна на дигиталните технологии.На 22 Мај, 99 проценти од гласање унија членови поддржани авторизирање на штрајк треба да се новите услови не биде постигнат во нивна полза и навремено.На walkout отсекогаш се смета како "последна шанса", според унија лидери, и преговорите продолжуваат во минатото договорот expirationfor останатите казина.Штрајкот е нешто што ниту една страна на преговарачка маса сака да види се одржи.Унија претставник Витанија, Кан изјави Лас Вегас Преглед-Весник оваа недела дека групата е " .. може ли да се земе онлајн казино на суд. фокусирано на преговорите.Ние не се постави на штрајк датум yet." Тие се, сепак, се постави на "Штрајк СЕДИШТЕТО." Лоцирана во близина на Кулинарски Унија седиште во Портата Област северно од Газа, членови почна да прави илјадници picket знаци во петокот наутро.Кулинарски Унија лидери се бараат за четири проценти се подигне се зголеми.Со членови кои моментално се плаќа една просечна плата на час што е еднакво на $23 кога сите бенефиции се factored во, зголемување споредува со околу 92 центи на час. MGM и Цезар имал спротивстави со 2,7% зголемување.Унијата не во она што го плаќаат скала својата некаков договор со Цезар бил финализиран. "Компаниите се прави милиони и милиони долари.Тие се во пораст и дека е одличен.Ние сакаме нив да ги споделат со работниците нивниот успех," рече Кулинарски Унија Секретар-Благајник Geoconda Arguello-Kline asda периодични слот беше откажана. MGM — Невада е најголемиот работодавач и сопственик на најпознатите казина во Лас Вегас — се вели во соопштението дека тоа е убеден компанијата ќе ги "реши преостанатиот договор прашања и да дојде до договор, што работи за сите страни." На финансиското влијание на штрајк ќе бидат значителни.Речиси 80,000 конвенција присутните се во градот за два саеми, а Вегас Златна Витези ќе се врати на Т-Мобиле Арена за Игра 4 од NHL Стенли Куп Финалето во понеделникот.Унијата имаше рече дека верува MGM и Цезар ќе колективно изгуби $10.5 милиони евра ден треба да нивните членови прошетка надвор од неа.Последен пат на Кулинарски Унија излегоа на штрајк беше назад во 1984 година, кога некои 17,000 работници picketed за 67 дена.Штрајкот цена и казина работници и десетици милиони долари во изгубени приходи и платите. asda периодични слотови над божиќ.