покер przez интернет ze znajomymi

како да се промени поддршка на екипажот казино heist

Пазете се од Odlanor САД и на Европската унија мејнстрим медиумите се сметководствените извештаи на малициозен софтвер измама која се појави на целните најголемата онлајн покер сајтови Pokerstars и Full Tilt.Измама бил забележан од Сан Диего-базирана компанија за безбедност Eset, каде што специјалистите советуваат дека тоа влијае на играчите со сметки во две главни покер услуги покер przez интернет ze znajomymi. Spyware е наречена Win32/Шпион покер добрите кои починале.
Odlanor, и, наводно, им овозможува на cybercriminals за да ја видите корисници' картички за онлајн покер сајтови, што го прави возможно да измамник играчи со инфицирани компјутери.На Силициум Република извештаи дека малициозен софтвер masquerades како бенигна монтери за различни програми, како што се Daemon Tools или mTorrent.Во некои случаи безбедност специјалисти најде дека spyware бил натоварен врз жртвата систем преку покер поврзани со програми како што се Турнирот Ајкула, Покер Калкулатор Про, Паметни Другар, Покер Канцеларија, и други.Еднаш ќе се инсталира, Odlanor малициозен софтвер се користи за да се создаде слики од екранот на играчите за акција, кои потоа се праќаат до напаѓачот компјутер, откривање на рацете и играч на ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА на жртвата.На операторите им овозможи на играчите да барате специфични Карти, ненамерно правење на напаѓачот работа полесна. Eset вели дека тоа е сигурен дали сторителот потоа ја пушта игри рачно или во некои од далечина автоматски начин, туку како на 16 септември истражувачи потврдија дека "неколку стотина' корисници' компјутери се заразени.'Имаме забележано неколку верзии на малициозен софтвер во дивината, најрано оние од Март 2015 година", рече Роберт Lipovsky, Виш малициозен софтвер Истражувач на Eset покер pullar n n ад. "Според Eset LiveGrid telemetry, најголем број на detections доаѓа од Источна европа – неколку од жртвите се наоѓа во чешка, Полска и Унгарија."Eset вели дека она што е поголем причина за загриженост е дека поновите верзии на малициозен софтвер се општа намена податоци-крадење на додадена функционалност.Овие се работи на верзија на NirSoft WebBrowserPassView, вградени во Oldanor тројански.Компанијата откриен алатка (Win32/PSWTool како да се промени поддршка на екипажот казино heist.
WebBrowserPassView.Б), која рече е легитимен, "иако е потенцијално опасно примена, способна за вадење на лозинки од различни веб прелистувачи".Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се промени на купувачот казино heist. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]