блек џек сл сан франциско

што значи анте во покер

Microgaming Искри на Промена со Награда Победи ISLE OF MAN – Microgaming е прогласен за победник на Искра Награда 2017 за својата Идеја Фабрика иницијатива.На Искра Награда слави организации кои експериментираат со начините на работа на различни начини.Претходните добитници вклучуваат GCHQ и Места за Луѓето.Тоа е дел од Искра на Промени, глобално движење, посветена на јакнење на луѓе и градење на посреќни работни места.Предводени од Лидија Барбара, на Microgaming Идеја Фабрика е кадар-напојува иновации иницијатива која собира, филтри, облагородува и ги презентира идеи за нешто да се направи со Microgaming култура, процеси и технологии.На инаугуративната натпревар се одржа во текот на 2016 година во македон-ски Куќа (Microgaming е СЕДИШТЕТО).Постојат четири круга во вкупно, со Одлука Панел, составена од високи Microgaming персонал, одлучувањето дали идејата треба да се спроведе или не.Следните пет идеи освои 2016 година натпревар и во моментов се извршува: Повеќе информации за процесот и наградата може да се најде тука.Била успешно проширена за две дополнителни канцеларии во почетокот на 2017, Идејата Фабрички е поставена да се кандидира компанија-широк во H2 2017 блек џек сл сан франциско. Лидија Барбара, Раководител на Стратегија за Иновации на Microgaming, коментари: "При објавувањето на Microgaming Идеја Фабрика, на прво, имаше паника дека ние нема да добие доволно идеи преку да го направите да работи.Но, проблемот не е во квалитетот или квантитетот на идеи; тоа е дека ние не треба процес во место да се насочите и да ги одобри.Тоа е како неверојатно искуство, во голема мера се должи на ентузијазмот на секој човек кој има учествувано.Јас се очекува да се види одлично се враќа од фантастични идеи доаѓаат преку." Helen Walton, ко-основачот на Искра Промена, додава: "Како и секогаш, ние имавме некои прекрасни записи на Искра Наградата за оваа година, но на судии, претседаваше со InfoQ уредник, Shane Hastie, едногласно гласаа за Microgaming Идејата на Фабриката.Ние навистина се восхитуваат на тоа како јасна-слепи и практични тие беа во соочува со проблемот дека поголемиот дел организации имаат – како да го прошири учеството во иновации и да се направи простор, време и ресурси кои се достапни за негување на идеи." За понатамошни информации, молиме контактирајте: Microgaming Press Office 01624 647777 [email protected] За Microgaming (microgaming.ко.велика британија) Microgaming развиено прв вистински онлајн казино во 1994 година блек џек сл дрво за продажба.

Тоа се крши рекорди, кршење на нови простори и кршење на неговата назад во извршување на оригинални игри оттогаш.Инвеститорот на илјадници уникатни, жанр-дефинирање казино, мобилни, покер, бинго, земја-базирани и мултиплеер игри, и пионер во виртуелниот и погоден за носене игри, софтверскиот гигант домаќини на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа.Своите производи вклучуваат Живеат Дилер, Sportsbook, Бизнис Решенија и Quickfire блек џек сл дрво висина. Microgaming е награда за победникот.Милионер создателот.Таткото на играчот заштита и одговорен игри.И преку Microgaming PlayItForward, тоа е столб на локалната заедница на Isle of Man.За Искра Промена Искра Промената е глобално движење посветен на радикален пристап кон зајакнување на луѓе и градење на посреќни работни места.Таа работи настани во Лондон, Торонто, Мелбурн, Монтреал, Амстердам, Париз.На Искра Награда слави организации кои се експериментира со начини на работење поинаку или кои epitomise радикален пристап кон работните практики во нивната култура.Претходните добитници вклучуваат GCHQ и Места за Луѓето.Оваа година, Искра Награда е спонзорирана од страна HotelBeds.За повеќе детали на следниот настан, контактирајте [email protected] или твит нас @sparkthechange.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што значи анте во покер.