Boomtown казино biloxi biloxi ms

напредни покер совети texas holdem

Експерт за Кинескиот пазар предупреди Macau казино оператори кои тие треба да rebrand нивниот придонес ако сакаат да го задржат нивниот статус како на регионот број еден казино дестинација.Бен Cavender, вонреден директорот на Кина Истражување на Пазар, изјави на присутните во оваа година Глобалната Гејминг Expo (G2E) Азија дека Кина средната класа почнува да видите Macau како "стар дестинација," водат многу од нив да чувствуваат "што сте направиле тоа веќе." Cavender вели дека Кинеската средна класа има силна културна свест, и кога ќе се погледне на придонеси во Сингапур, Филипини и други регионални пазари, тие се види "нешто ново и интересно." Cavender вели Макао не е голема работа угостителски да Вип но треба да се одговори на потребите на средната класа преку повеќе не-игри опции.Новите места се случува на Cotai се добар почеток, но Cavender вели Macau останува "не е лесно за семејства, не се пријателски за секојдневен гејмерите кои понекогаш може да не биде во можност да се најде нешто друго да се направи, освен коцкање." Од друга страна, појдовни Американски Игри Асоцијација шеф Френк Fahrenkopf отвори оваа година G2E Азија, велејќи дека е "лесно да дојдете до заклучок дека зголемената конкуренција ќе имаат негативно влијание врз постоечките пазари." Fahrenkopf тврди дека Макао не треба да се плашат регионален натпревар поради зголемената конкуренција "ќе сила успешна оператори да се прилагодат, и да бидат повеќе креативни и да се развива." ПРЕГРАТКА ТЕХНОЛОГИЈА, да се НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ПАРИ Еволуција беше на ум на Професор I boomtown казино biloxi biloxi ms.
Нелсон Роуз, кој изјави Macau Бизнис Дневни дека Macau треба да се разбере дека "иднината е со технологија." Роза вели Macau треба да се емулира Сингапур прегратка на електронски маса игри (ETG), особено на 'стадион во стилот на' електронски baccarat различни дека може да се справи со било кои од 60 до 100 играчи истовремено.Роза вели Сингапур има повеќе цврсто го прифатија технологија, додека Macau "се уште има високо-ролери апартмани каде што луѓето се притисне на картички и игри се бавно .. возрасните само all inclusive казино одморалишта. повеќе облози на час, повеќе казина се направи." Лас Вегас Песоци има прифаќаат употребата на стадионот baccarat маси во својата Macau казина.Не само тие зголемување обложување волумен, но Macau регулатори ги брои како една игри маса, што значи дека ETGs нудат начин за законски да се заобиколи Macau е строго се спроведуваат игри маса капа.Говорејќи на Игри Технологија, Иновации: Традиционалните Маси & Електронски Игри панел, Aruze Игри Macau генерален директор Takahiro Usui рече дека за ETG производители како и самиот, капа претставува "шанса да се создаде нов пазар." СВЕТЛИНА НА КРАЈОТ од SHFL V. LT ИГРА ТУНЕЛ?Проблем е, Макао е ETG пазарот во моментов е embroiled во долгогодишниот спор кој производителот LT Игра и буквално секој други игри технологија на компанијата напредни онлајн покер турнир стратегија. LT Игра, подружница на Хонг Конг-листата Рај за Забава, предизвика uproar на минатата година G2E Азија со шлаканица ривал SHFL Забава со судски налог спречување тоа од прикажување на неговиот електронски живо-дилер baccarat игри, за кои LT Игра тврди дека сопствен патент.

Macau на правниот систем на прикази за патентна повреда како кривично дело, и загриженоста околу можното повторување на минатогодишните kerfuffle убеден уред создателот Alfastreet да ја прескокнете оваа година настанот.Макао, Судот од Прва Инстанца во моментов е мерење на основаноста на LT Игра патент повреда тужба против SHFL.Но, во едно изненадување се движат, LT Игра неодамна призна дека тоа не го држете на "монополот" на електронски мулти-гејминг.Иако тоа е далеку од дефинитивна изјава, SHFL извршен ДИРЕКТОР Гевин Исаков кажано Бизнис Дневни тој беше "охрабруваат" од страна на развој, што тој верува "дефинитивно би можеле да придонесе за мирен пат напред и се надеваме дека на решавање на сите спорови." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre напредни покер совети texas holdem.