брајан кристофер слот нето вредност

рим 2 повеќе градење на слотови мо

Казино оператор Цезар Забава успеа да изгуби уште милијарди долари во Q4, и покрај скромните приходи добивка.Приходи во три месеци што завршува на Декември. 31 врвот $2.1 б, до 6% од истиот период претходната година.Игри приходи nudged до 1.6% до $1.37 б, соба приходи се зголеми за 7% и оние хард-забавите 20-somethings се наметнува храна и пијалоци до 9% до $378m брајан кристофер слот нето вредност. Net загуби за квартал дојде до $1b; подобро од $1.75 б загуба пред една година, но доколку сте Шелдон Adelson, а милијарди долари, е уште милијарди долари.За годината како целина, приходи беше до 3.6% за $8.5 б и загубите беа малку помалку гадење индуцирачки, подобрување на 6% за само $2.77 б.Цезар акции се зголеми за 4% на ден само да падне речиси 8% во по-часа тргување.Цезар " digital операции се кредитираат со давање на приходи од $156m го погодил во раката овој квартал, додека тули и малтер операции биле хит и мис, Појдовни Цезар извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman тврди дека "речиси невиден сиромашните држете" на Цезар Палас во Лас Вегас зеде $60m залак од добивка.Кој CFO Ерик Hession додаде: "за Жал, не многу луѓе мораше да го користите казино кредит." Резултатите биле потпомогнати од страна на август отворање на Потковица Казино Балтимор, која допрва треба да unseat Мериленд во Живо!како лидер на пазарот, но има објавено пристоен броеви.Година, исто така, видов започна во Лас Вегас на Cromwell и Високиот Roller набљудување тркала, вториот гледаат секојдневно визитација се зголеми за 10% секвенцијално околу 5k.Цезар' rejigging на својата Атлантик Сити својства лево на конкретни операции "маргинално профитабилен" во Q4 брајан кристофер слотови 2021 распоред.

Loveman, кој е излегување од позицијата извршен ДИРЕКТОР на 30 јуни во корист на поранешниот Херц Глобалната Стопанства извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora, рече тој немаше начин на докажување на новите теорија дека последниве се фрлам во гас цени дал поттик за регионален казино индустријата брајан кристофер слотови 2021 денес. Loveman призна дека гас цени може да игра улога, но е повеќе заинтригиран од идејата дека индустријата беше сведок "за стабилизација на понудата динамика." Прашани за Цезар' вкупните перформанси за маси наспроти слотови, Loveman се сними на слотови дизајнери, изразувајќи загриженост дека нивниот производ е "застарена како категорија." Loveman, исто така, предложи слотови дизајнери треба да "се обезбеди странскиот фактор." Продолжување на таа тема, Loveman пофали Цезар Интерактивна Забава тим за нивната способност да се "иновираат неверојатно брзо." Loveman предложи не беше "огромна можност" за некој да заработи слична углед во тули и малтер слотови средина.Гледајќи напред, Цезар има намера да потроши $300 милиони оваа година на подобрување на CEOC е Вегас својства, вклучувајќи ги и проширување на Цезар Палата соба капацитет рим 2 повеќе градење на слотови мо.

Loveman, исто така, рече Цезар беше "да се направи добар напредок" на дизајн фаза на интегриран одморалиште заедничко вложување во Јужна Кореја и ќе започне процесот на добивање дозволи "во наредните месеци." Цезар " главен единица Цезар Забава Оперативни Ко. (CEOC) – која има лавовски дел ($18.4 б) на Цезар' целокупната $22.8 б долг – во моментов е embroiled во Глава 11 стечајна постапка во Илиноис рим и египет слободни слотови.

Loveman swatted далеку аналитичари' прашања во врска со високо парничната стечај процесот, но тврди дека CEOC е план за реструктуирање ќе ги избричат годишни каматни плаќања до $450m од минатата година е $1.7 б.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рим и египет слот за слободен онлајн.